product image
İş Bankası Kültür Yayınları
4 (1 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 19.15 TL = 19.15 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2011
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (1)

İş Bankası Kültür Yayınları Genç Werther'in Acıları - Hasan Ali Yücel Klasikleri - Johann Wolfgang Von Goethe

Sizce de 1774 yılından bu yana eşsiz yerini koruyan, kült bir romanla tanışmanın vakti gelmedi mi? O halde Dünya edebiyatının önemli isimlerinden olan Goethe'nin sade ve akıcı bir anlatımla ele aldığı Genç Werther'in Acıları, sizleri bekliyor. Tek taraflı aşklar ve kavuşamayan aşıklar, yüzyıllardır işlenen konular arasında. Günümüzden çok uzakta, umutsuzca yaşanan bir aşkın ana karakteri nasıl etkilediğine soluksuz bir şekilde şahit olacaksınız. Yazıldığı dönemden günümüze kadar birçok kişinin hayatını etkileyen Johann Wolfgang von Goethe'nin Genç Werther'in Acıları eserini çok seveceğinizden eminiz. Uzun süre etkisinden çıkamayacağınız, hikâyesiyle sizi saracak bu eserde nelerle karşılaşacağınızdan kısaca bahsedelim.

 

"Genç Werther'in Acıları" adlı kitabı neden okumalısınız?

Genç Werther'in Acıları, Goethe'nin ses getiren ve hâlâ ilk günkü kadar rağbet gören eşsiz bir eseri. Roman, Werther ile arkadaşı Wilhelm arasında geçen mektuplardan oluşuyor. Yeni bir yere taşınan Werther, burada komşularıyla vakit geçirmeye başlıyor ve Lotte ile tanışıyor. Lotte nişanlı bir kız olsa da Werther, bu durumun yanlış olduğunu bile bile ona ilgi duymaktan kendisini alamıyor. Nişanlısı ile Lotte'yi gördükçe daha fazla acı çeken Werther, ona kavuşamayacağının farkına varıyor ve tam da bu noktada hayatı hakkında bir karar veriyor. Hayatınızda bambaşka yer edinecek eseri bitirince neden daha önce okumadığınızı sorgulayabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Goethe'nin bu romanını kendi hayatından ilham alarak yazdığını biliyor muydunuz? İş hayatında tanıdığı, nişanlı bir genç kadın olan Charlotte'ye duyduğu ilgi; eserin konusu olur. Goethe'nin Genç Werther'in Acıları adlı çarpıcı romanı, yayımlandığı dönem oldukça ses getirir ve kitaptan etkilenerek intihar edenler olur. Dönemin ilk örneklerinden olan psikoloji odaklı roman, artan intihar sayıları yüzünden sakıncalı bulunarak yasaklanır. Yasaklar, kitaba duyulan ilgiyi azaltmaz; aksine Almanya'daki genç erkekler, tıpkı Werther gibi mavi ceket ve sarı pantolon giymeye başlar. Yıllar geçtikçe eserin önemi anlaşılır ve roman, adını diğer Avrupa ülkelerine duyurur. Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi'nde yer alan roman, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle Türkiye'deki okurlarıyla buluşur. Ayrıca eser, kendinden sonra yazılan birçok esere konusu ve üslubu ile örnek olur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Goethe, edebiyat tarihinin en önemli yazarlarından biri olarak Genç Werther'in Acıları gibi başka kült eserler de yazar. Kült olan eserleri, Goethe'nin eşsiz ve evrensel kalemi ile okumak isterseniz Faust ve Yeşil Yılan Ak Zambak adlı eserlerine göz atabilirsiniz. 

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Johann Wolfgang Von Goethe
Çevirmen:Mahmure Kahraman

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

19,15 TL