idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (15)
  • Soru ve Cevap (1)

Kronik Kitap Gazi Mustafa Kemal Atatürk - İlber Ortaylı

Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını, doğduğu şehrin özelliklerini ve Türkiye Cumhuriyet'inin hangi şartlarda, nasıl kurulduğunu tek bir kitapla derinlemesine öğrenmeyi ister misiniz? İlber Ortaylı tarafından biyografi türünde yazılan bu eser Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü başkarakter olarak anlatıyor. Türk tarihinin kapılarını aralayan eser her yaş grubundan okuyucuya hitap ediyor. Kitap Türk tarihi hakkında birçok bilgiyi sizlere sunarken tarihi hem sevdiriyor hem öğretiyor.

 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk" adlı kitabı neden okumalısınız?

İlber Ortaylı'nın kaleme aldığı kitap, Atatürk'ün doğumundan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna kadar olan süreci en çarpıcı gerçekliği ile gözler önüne seriyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlik döneminden ve aldığı askerî eğitimlerden de kesitler bulabileceğiniz kitap aynı zamanda onu yakından tanıma fırsat veriyor. İlber Ortaylı; Birinci Dünya Savaşı yıllarını, Millî Mücadele dönemini, Cumhuriyet'in kuruluşunu ve yapılan inkılapları sürükleyici bir dil kullanarak anlatıyor. Kitap içerisinde yer alan harita ve fotoğraflar, anlatılan dönemde yaşanan olayları daha iyi anlamaya yardımcı oluyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk isimli eser kronolojik sıralamaya göre yazılıyor ve sekiz ayrı bölümden oluşuyor. Kitabın bölümlere ayrılmış kurgusu, okuyucuların olayları daha rahat kavramasını sağlıyor. Yıkılmaya yüz tutan Osmanlı Devleti'nden yeni bir ülkenin kuruluşuna anbean tanıklık edeceğiniz bu eser en fazla okunan tarih kitapları arasında yerini alıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İlber Ortaylı'nın önemli tarihçilerin öğrencisi olduğunu biliyor muydunuz? Halil İnalcık ve Mümtaz Sosyal gibi önde gelen tarihçilerin öğrencisi olan İlber Ortaylı'nın engin bilgi birikimi ile hazırladığı bu kitap tarihin gerçeklerini gözler önüne serer. Prof. Dr. İlber Ortaylı, Atatürk'ü anlatmanın kendisi için önemli bir vazife olduğunu ve bu nedenle eserini kaleme aldığını dile getirir. Eseri 70 yıl bekleyerek yazdığını söyleyen İlber Ortaylı, bu kitap dışında Atatürk'ü ele alan az yazısı olduğunu da ekler. İlber Ortaylı, Mustafa Kemal'in manevi kızı olan Ayşe Afet İnan'ın hocası olduğunu dile getirir. Bunun yanı sıra Atatürk'ün ordusunda yer alan birçok er ve çavuşu tanıdığını da ekler. Prof. Dr. Ortaylı, eserini samimi ve bilimsel bir anlatım ile ele alarak geniş okuyucu kitlelerine ulaşmayı başarıyor!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın 1974-2022 yılları içerisinde pek çok eser yazdığı ve yazılan başka eserlere de rehberlik ettiği biliniyor. Siz de Türk tarihine meraklıysanız ve akıcı bir dille yazılan kitapları okumayı seviyorsanız bu eseri okuduktan sonra Türkiye'nin Yakın Tarihi, Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı ve Türklerin Altın Çağı adlı kitapları da inceleyebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.