idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Küreselleşme süreci ve teknolojik yenilikler, finansal sistemin gelişimini hızlandırarak finansal ürün ve hizmetlere erişimi kolaylaştırmıştır. Ancak finansal sistemde yaşanan gelişmelere rağmen dünya nüfusunun büyük bir kısmının finansal sistemin dışında kaldığı görülmektedir. Dolayısıyla finansal dışlanma sadece gelişmekte olan ülkelerin değil gelişmiş ülkelerin de yaşadığı bir problemdir. Özellikle 2008 krizinden sonra konunun önemi daha iyi anlaşılmış ve finansal içerme sürecine yönelik çabalar hız kazanmıştır. Finansal ürün ve hizmetleri, toplumun bütün kesimlerine hızlı, kolay, uygun fiyatlarla sunarak finansal sistemin dışında olanları sistemin içine çekmeyi ifade eden “finansal içerme” kavramı sürdürülebilir kalkınma amaçları ile de yakın ilişkilidir. Yoksulluk, kapsayıcı büyüme, finansal istikrar, kayıt dışı ekonomi gibi çok sayıda alan ile etkileşim içinde olması nedeniyle finansal içerme, uluslararası kuruluşlar tarafından sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ulaşmayı kolaylaştırıcı bir araç olarak nitelendirilmektedir. Bu nedenle finansal içermeye yönelik araştırmalar giderek artmaktadır. Ancak konunun kavramsal yönüne odaklanan çalışmaların, özellikle Türkiye'de sayıca az olduğu ifade edilebilir. Bu çalışmada finansal içermenin tanımı, temel özellikleri, önemi, hangi yöntem ve değişkenlerle ölçülmeye çalışıldığı gibi temel unsurlar hakkında bilgiler verilerek kavramın daha iyi anlaşılmasını sağlamak amaçlanmıştır. Ayrıca finansal içerme düzeyinin artırılmasına yönelik politikalar, ülke örnekleri üzerinden incelenerek Türkiye için önerilerde bulunulmuştur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.