idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Doç. Dr. Emir Kaya’nın elinizdeki eseri, fıkhı yeniden düşünmemizi sağlıyor. Fıkhın özüne dönmesini, yalınlaşmasını, insanlığa hüküm merkezli değil hikmet merkezli bir bakış sunmasını, değer teorisi üretmesini ve günümüz toplumuna ve pozitif hukukuna değer aktarımı yapabilmesini öneriyor. Doğrusu, Kaya’nın bu alanda dile getirdiği her bir eleştiri ve öneri, üzerinde ciddiyetle durulmayı hak ediyor. Prof. Dr. Ali Bardakoğlu İdealimi birkaç cümleyle özetleyeyim: Modernist, pozitivist, sekülerist Batı menşeli hukukun ciddi kritiği yapılmış. Ne Batıcı ne de Batı karşıtı reflekslerle… Yanı başında geleneksel fıkhın kritiği yapılmış. Ne lehte ne aleyhte önyargılarla… Fıkhın nüvesindeki değerler açığa çıkarılmış. O değerlerden taze bir hukuk doktrini üretilmiş. İşte bu fıkıh, insanlığın evrensel hukuk arayışına katkı sunma, günümüz hukukunun hastalıklarına çare olma potansiyeli taşıyor. “Fıkıhtan Hukuka: Bir Doktrin Önerisi” bu basit çerçeveden ibaret… Mamafih bu basit çerçeveyi kurabilmek için pek çok cephede yerleşik algılara karşı savaş veriyor. Hukukçuları ve fıkıhçıları yepyeni bir çabaya, ulusal ve küresel problemlerin çözümünde etkileşime davet ediyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.