idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Felsefi Fabllar, küçük yaştan itibaren herkesin felsefeye eğlenceli ve takip edilebilir bir yolla ulaşmasını sağlıyor. Basit ve ilgi çekici hikâyelerden oluşan fabllar, çok eski zamanlardan beri değerlerin, fikirlerin ve derin düşüncelerin anlaşılmasında ve iletilmesinde kilit rol oynamıştır. Bu geleneği takip ederek, sorular, referanslar ve anahtar kelimelerle düşünmeyi ve tartışmayı teşvik eden bu kitap, çocuklarda zaten bulunan büyük sorular sorma, 'felsefe yapma' hevesinin ve yeteneğinin keyifle yeşerebileceği verimli bir toprak sunuyor.

Batı felsefesi, mitoloji ve doğu bilgeliklerinden alınan anlamlı ve basit 60 fabl, felsefe atölyesinin kapısını aralamanın ve gelecek yıllarda ileri düzeydeki felsefi sorulara daha cesurca yaklaşmanın önünü açıyor.

MICHEL PIQUEMAL: Eğitim bilimleri üzerine doktora düzeyinde çalışmalar yapmış ve daha sonra öğretmenlik mesleğini sürdürmüştür. İlk gençlik romanı olan Samani, l'Indien Solitaire 1988'de yayımlanmıştır. O zamandan bu yana 200'den fazla eser yayımlamıştır. Kızılderililer ve felsefe gibi çeşitli konulara ilgi duymaktadır. Eserleri birçok ödül kazanmıştır, bunlardan biri 2006'da 'Prix des Incorruptibles' ödülüdür.

Ayrıca, Albin Michel yayınevinde 'Carnets de Sagesse' ve 'Paroles de' koleksiyonlarını kurmuştur ve bu serileri yönetmeye devam etmektedir. Gençler için felsefe kitapları da dahil olmak üzere birçok gençlik kitabı yazmıştır (Le Conteur Philosophe, Pikolo ile Felsefe Öğreniyorum Serisi). İlk romanı olan Le Cri du Poisson Rouge 2001'de yayımlanmıştır. Ayrıca, yetişkinler için kitaplar da yazmıştır, bunlar arasında denemeler (Heureux sans Dieu ni Religion, Hugo et Cie) ve liberalizme karşı bir broşür (Le Prophète du Libéralisme 2005'te yayımlanmıştır) bulunmaktadır. 1989 yılında, gençlik romanı Le Jobard ile büyük gençlik ödülünü kazanmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.