idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (159)
  • Soru ve Cevap (2)

Okurlarını zaman zaman duygulandıran, gülümseten, şaşırtan ve olayları tatlı sert diliyle aktaran John Steinbeck’in sürükleyici serüveniyle buluşamaya hazır mısınız? Büyük Buhran döneminde Kaliforniya’da geçen hikâyede yazar, dönemi tüm gerçekliğiyle aktarıyor. Bir solukta okunan roman, hikâyesiyle okuyucu üzerinde kalıcı bir etki bırakmayı başarıyor. İnsanların insan gibi yaşama mücadelesini çarpıcı bir dille aktaran “Fareler ve İnsanlar” eseri, okuma keyfinizi sonuna kadar yüksek tutuyor. Gelin, bir solukta bitireceğiniz, hikâyesiyle beğeni kazanan romandan bahsedelim.

 

“Fareler ve İnsanlar” adlı kitabı neden okumalısınız?

Roman, ortak hayalleri olan ancak zıt karakterli iki mevsimlik işçi George Milton ve Lennie Small'un hayat mücadelesini ve yaşadıkları zorlukları konu ediniyor. Ekonomik güçlükleri ve sınıfsal farklılıkları etkileyici bir şekilde aktaran eser, okurlarını yaşamı sorgulamaya davet ediyor. Merhametliyle zalimin, iyiyle kötünün, güçlüyle güçsüzün, zenginle yoksulun karşılaşmasını ve tüm zıtlıkların hayata etkisini eşsiz bir ritimle okura ulaştırıyor. Eser; toplumsal dengesizlikleri, insanların tutumlarını, kadının toplumdaki yerini ve ırkçılığın vardığı düzeyi etkili bir dille aktarıyor. Okura eseri okurken hikâyeye ve döneme ait olma hissi veriyor. Kahramanları aktarış şekliyle okuyucuyu karakterlerle empati kurmaya teşvik ediyor. Son derece gerçekçi, okuyucuyu canlı tutan ve heyecanlandıran bir üslupla kaleme alınana eser; birçok okuyucu gibi sizi de büyüleyecek.

 

Bunları biliyor muydunuz?

John Steinbeck’in yazdığı ve orijinal adı “Of Mice and Men” olan “Fareler ve İnsanlar” romanının ismine Robert Burns’ın “To a Mouse” şiirinde geçen bir bölümün ilham kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Peki, eleştirmenlerce övgü alan eserin çeşitli sebepler öne sürülerek ABD’nin birçok kütüphanesinde ve okullarında yıllarca yasaklandığını duymuş muydunuz? Sel Yayıncılık'tan çıkan ve Belkıs Çorakç'nın Türkçeye çevirdiği Fareler ve İnsanlar, 111 sayfadan oluşur. Kapak tasarımı Gülay Tunç, sayfa tasarımı ise İklime Yılmaz imzası taşır. Bilge Sancı ve Mısra Gökyıldız'ın yayına hazırladığı eserin özgün dili ise İngilizce. Yazar romanını “Gazap Üzümleri” adlı eseriyle eş zamanlı olarak yazar. Ancak romanın ilk taslağını Steinbeck'in köpeği Toby yer. John Steinbeck’in hem roman hem tiyatroya uygun bir şekilde kaleme aldığı roman, her iki türde yazılan ilk eser olma özelliğini taşır. “Fareler ve İnsanlar”, birçok çizgi filme ilham kaynağı olur. Defalarca tiyatro sahnesinde sergilenen hikâye, Türk sineması da dâhil olmak üzere birçok defa sinemaya uyarlanır. 1939 (IMDb: 7.9) ve 1992 (IMDb: 7.5) yapımı, kitapla aynı ismi taşıyan filmler; keyifli bir seyir sunar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Birçok eseri bulunan John Steinbeck’in “Fareler ve İnsanlar” kitabını okuduktan sonra “Gazap Üzümleri”, “Cennetin Doğuşu”, “Cennet Çayırı”, “Yukarı Mahalle”, “İnci” ve “Bitmeyen Kavga” gibi eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:John Steinbeck
Çevirmen:Belkıs Çorakçı

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.