idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Fantastik canavarların türlerini, nerelerde bulunduklarını ve inanması güç özelliklerini alternatif bir Harry Potter evreni ile öğrenmek ister misiniz? O hâlde İngiliz yazar J. K. Rowling'in Harry Potter serisinde, Hogwarts'ta kullanılan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? adlı ders kitabından ilham alarak senaryo formatında yazdığı eseriyle tanışmaya hazır olun! Fantastik edebiyatın dönüm noktası olan Harry Potter macerasına yetmiş yıl öncesinden bir bakış atmayı sağlayan eser, her yaştan okuyucuya hitap ediyor. Gelin, Fantastik Canavarlar serisinin ilk kitabı olan eserden kısaca bahsedelim.

 

"Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Newt Scamander, hayvanlarla yaptığı tehlikeli çalışmalar sebebiyle Hogwarts'tan atılan bir kahraman. Fantastik canavarlar macerası, yoğun hayvan sevgisiyle bilinen Scamander'in bir valiz dolusu canavarla New York'a yaptığı yolculuk ile başlıyor. New York seyahati esnasında yanında bulunan bazı canavarların valizinden kaçmasıyla başlayan olayların peşi sıra sürüklenen Scamander; insanlar tarafından sevilmeyen ve içine dönük bir karakter olarak işleniyor. Harry Potter serisinin havasını taşıyan ve fantastik canavarlara dair ayrıntılı bilgiler içeren Fantastik Canavaralar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? adlı kitabı okuyarak Harry Potter evrenine daha geniş bir çerçeveden bakma fırsatı bulacaksınız. J. K. Rowling bu çalışmasıyla, sahip olduğu sınırsız hayal gücünü; eşsiz mizah yeteneği ve yarattığı sihir dolu evrenle bir kez daha kanıtlarken hayranlarına uzun soluklu bir maceranın da sözünü veriyor. Büyücülük dünyasıyla tanışmak için eşsiz bir fırsat olan bu kitap sayesinde kendinizi maceradan maceraya koştuğunuz bambaşka bir serüvenin içinde bulacaksınız!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Uluslararası çok satanlar listesinin her zaman zirvesinde yer bulan Harry Potter serisinin yazarı olan J. K. Rowling'in Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? eseriyle ilk senaryo çalışmasına imza attığını biliyor muydunuz? Hayalî bir yazarın dilinden kaleme aldığı senaryo formatındaki eseriyle Rowling, okuyucularına Harry Potter evrenine ait yeni bir dünyanın kapılarını açar. Orijinal adı "Fantastic Beasts and Where to Find Them" olan eser ilk olarak 2001 yılında yayımlanır. Türkiye'deki okuyucularıyla ilk defa 2002 yılında Yapı Kredi Yayınları ile buluşan eser, 2018 yılında Hazel Bilgen'in çevirisiyle yeniden basılır. Eserin kapak ve kitap tasarımı Mina Lima imzası taşır. Eser, 2016 yılında David Yates tarafından "Fantastic Beasts and Where to Find Them" (IMDb: 7.2/10) adıyla beyaz perdeye uyarlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? adlı eserini okuduktan sonra, serinin devamı olan Fantastik Canavarlar: Grindewald'ın Suçları eserine ya da Çağlar Boyu Quidditch romanına göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:J. K. Rowling
Çevirmen:Hazel Bilgen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.