idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (168)
  • Soru ve Cevap (0)

Fahrenheit 451

Post apokaliptik bir evrende yaşanan karanlık bir gelecekle tanışmaya ve hayal gücünüzün distopik sınırlarını aşmaya ne dersiniz? Öyleyse yarattığı kurgularla okurlarının hayranlığını kazanan usta yazar Ray Bradbury'nin kaleme aldığı distopik ve bilim kurgu türündeki "Fahrenheit 451" romanı ile tanışmaya hazır olun! Bilim kurgunun günümüz ustalarından Stephen King, Neil Gaiman gibi yazarlara ilham veren ismi Bradbury'nin İngiliz edebiyatının dört temel distopya eserinden biri kabul edilen eşsiz romanı, her yaş grubuna hitap eden bir başyapıt. Gelin, sürükleyici anlatımıyla ne zaman sonuna geldiğinizi fark edemeyeceğiniz eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

Fahrenheit 451 adlı kitabı neden okumalısınız?

Ray Bradbury; distopik eserindeki kurgusunu kitap okumanın yasaklandığı, insanların hayatı sorgulamayı bıraktığı ve sadece tüketim için yaşadığı bir düzen üzerine kuruyor. Guy Montag adında bir itfaiyecinin sıradan hayatıyla başlayan eserinde yazar, itfaiyecilik mesleğinin görev tanımını değiştirerek okuru hayrete düşürecek bir sürprizle karşılıyor. Guy, işini sorgulamadan yapan, eşiyle duvarlarını çevreleyen ve sanal dünyayla zamanını öldüren bir adam olarak yaşar. Ta ki yeni komşularının küçük kızı Clarisse ile tanışana kadar. Komşularının sohbet etmesi, yürüyüşe çıkması, düşünceleri üzerine tartışmaları gibi "tuhaf" davranışları; Montag'in hayatı yeniden sorgulamaya başlamasına neden olur. Okumanın ve paylaşmanın önemini iliklerinize kadar hissettirecek romanın son cümlelerine yaklaşırken binlerce okurun yaptığı gibi "Bu satırların olmadığı bir dünya nasıl olurdu?" diye düşünmekten kendinizi alamayacaksınız!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ray Bradbury'nin dünyaca ünlü romanının, adını kâğıdın 451 Fahrenheit'ta tutuşması gerçeğinden aldığını ve bu bilgiyi araştırmaya gerek duymadan bir itfaiye teşkilatından öğrendiğini biliyor muydunuz? Özgün dilinde ilk defa 1951 yılında yayımlanan roman, 1971 yılında Okat Yayınları tarafından Türkiye'deki okurlarıyla buluşturulur. İthaki Yayınları tarafından 2018 yılında yeniden yayına hazırlanan ve editörlüğünü Alican Saygı Ortanca’nın üstlendiği romanın; 2018 yılında yayımlanan çevirisi ise Dost Körpe'ye ait. Romanın 2018 yılı baskısının ön sözünde Neil Gaiman'ın "Bu kitap bir şeyleri umursamakla ilgili." sözleri yer alır. Yine Neil Gaiman'ın "Öyle bir eser ki, hakkında ne söylesem eksik kalır." diye dile getirdiği ve Margaret Atwood'un "Yazılmış en iyi bilim kurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu." sözleriyle ifade ettiği roman, kısa zamanda dünya çağında geniş kitlelere ulaşır. Eser, 1966 yılında ünlü Fransız sinemacı François Truffaut tarafından sinemaya uyarlanarak Türkiye'de "Değişen Dünyanın İnsanları" adıyla gösterime giren "Fahrenheit 451" (IMDb: 7.2) filmi izleyicilerin beğenisine sunulur. 2018 yılında "Fahrenheit 451" (IMDb: 4.9) adıyla yeniden perdeye aktarılan filmin yönetmenliğini, bu kez Ramin Bahrani üstlenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

2012 yılında hayata gözlerini yuman yazarın, "Fahrenheit 451" adlı eserini okuduktan sonra dilerseniz bilim kurgu tadında kaleme aldığı "Cadılar Bayramı Ağacı" ve "Topraktan Dönenler" adlı eserlerini de inceleyebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Ray Bradbury
Çevirmen:Dost Körpe

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.