idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (49)
  • Soru ve Cevap (0)

Ünlü Yazar Amin Maalouf'un macera, aksiyon ve heyecan dolu son romanı okurlarla buluşuyor. Bir yönüyle distopya denilebilecek kitapta insanlığın başına gelen felaketler ve bu felaketlerden kurtulma çabaları anlatılıyor. Okurken gerçek olabileceğini düşündüren ve geleceğe dair kaygı düzeyini artırarak dünyanın nereye gittiğini sorgulatan roman, her yaştan okur tarafından ilgi görüyor. Gelin, Empedoklesin Dostları isimli kitaba daha yakından bakalım.

 

"Empedoklesin Dostları" adlı kitabı neden okumalısınız?

Kitapta okyanusun kıyısındaki ıssız bir ada ve orada yaşayan bir kişinin yaşadıkları anlatılıyor. Adam, kendinden uzakta meydana gelen nükleer felaketten nasıl etkilenecek? Adada doğayla baş başa olmasının verdiği huzur, zamanla sıradanlığa dönünce hayat bu adama neler getirecek? Adadaki adamın arkadaşını ziyaretinden sonra neler yaşanacak? Birlikte son kez içkilerini mi yudumlayacaklar yoksa felaketten kurtularak yarınlara ulaşabilecekler mi? İşte, tüm sorularla daha en başında merak uyandıran roman, olay akışının ivme kazanmasıyla devam ediyor. Yazar; romanında uygarlık denilen kavramı irdeliyor, özellikle teknolojik iletişim araçlarının yok olmasıyla insanlığın uğrayacağı yıkım sorgulanıyor. Roman, okura eğer şu an insanların kullandığı yüksek teknoloji olmasa nasıl bir hayatın içine girebileceklerini, bu yoksunluklara rağmen direnip direnemeyeceklerini sorgulatıyor. Romanda sakin bir yaşam kurmak isteyen adam ve bir kitap yazarı buluşuyor. Dünyayı nükleer felaketten kurtarmak üzere gelen ve teknolojik bakımdan oldukça üstün durumda olan Empedokles'in Dostları grubu da romanda özel bir yere sahip. Yazar, geçmişi bugüne ve günü de geleceğe bağlayan romanında okuru kimi zaman düşündürürken kimi zaman gülümsetmeyi başarıyor. Felsefe tarihinden, Platon'un mağara alegorisinden, Empedokles'in arkhe teorisinden, ütopya ve distopya örneklerinden esinlenerek yazılan roman; insanlığın geleceğine dair çevre, silahsızlanma, enerji, güç, iktidar, cesaret, etik gibi pek çok kavrama değiniyor. Romanda doğaüstü güçler ve gizemli olaylar ön planda yer alıyor. Dünyanın kurtuluşunda süper güç olarak tanımlanan devletlerin başındaki siyasetçilerin etkileri ve derin istihbarat ağları dikkati çekiyor.

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

Lübnan asıllı yazar Amin Maalouf, Fransızca olarak kaleme aldığı kitaplarıyla dünyanın pek çok ülkesinde ilgiyle okunur. Empedokles'in Dostları adlı kitabı yayımlandığı ilk günden itibaren büyük bir ilgi görür ve çok satanlar arasındaki yerini alır. 2021 yılında Türkçe baskısıyla okurlarla buluşan kitap, Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkar. Romanın editörlüğünü Korkut Emrah Erdur ve çevirisini Ali Berktay yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Amin Maalouf'un bu romanı ilginizi çektiyse yazarın diğer kitaplarını da inceleyebilirsiniz. En çok satan kitaplarından SemerkantDoğu'nun LimanlarıAfrikalı Leo gibi kitaplarını okuyabilir; yazarın düşünce dünyasını daha iyi anlama şansını elde edebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Amin Maalouf
Çevirmen:Ali Berktay

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.