idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Emir Yakup hikâyesinin, yaşanmış ve tarihi olguları barındıran bir hikaye olması, 8-9-10 yaş gruplarındaki çocuklarda fazla hayal kurma durumlarını artırması beklenen bir durum olsa bile aynı zamanda mantıklı ve soyut düşünme yetenekleri gelişmiş olduğundan olumsuz bir etki yaratmayacaktır.

Hikayedeki Hacı karakteri çocuklar için olumlu bir örnek sergilemektedir. Ayrıca, savaş ve ölüm temalarının anlatımında sade ve şiddet içermeyen bir anlatım olması da hikâyeyi çocuklar için hem olumlu hem de eğitici kılmaktadır. Hikâye içerisinde çocukları olumsuz etkileyecek herhangi bir kelime ya da kelime gruplarına rastlanmamıştır. Ayrıca bu dönem içerisinde deyimleri anlamakta güçlük çekebileceklerinden hikâye içerisinde deyim ya da kalıplaşmış sözcük ya da sözcük gruplarının bulunmaması da bu yaş grupları açısından daha yararlı olmaktadır.

Hacı karakterinin tanımında ya da özellikleri içerisinde çaba sarf eden, öğrenmeye meraklı bir kişilikten bahsedilmesi bir kazanım elde etmek için verilen emeğin ve çabanın çocuklara başarıyla aktarılmasına sebep olmuştur. Diğer bir taraftan, bu yaş gruplarındaki çocukların toplumun onaylamayacağı kötü davranışlardan sakınması ve bu davranışların bilincinde olması ayrıca his ve heyecan hayatının dengeli olması ve duygularını sağlıklı bir şekilde ifade edebilmesi gibi durumlar göz önüne alındığında, Hacı karakterinin de hikâye içerisinde örnek bir çocuk olması bu durumları pekiştireceği düşünülmektedir. Ayrıca, çocukların yeni bilgilere ve tecrübelere açık olması durumu da göz önüne alındığında, hikâyenin içerisindeki tarihi olaylar bir oyun içerisinde anlatıldığı için hem öğrenmeyi eğlenceli hale getireceği hem de çocuklar üzerinde heyecan ve merak uyandıracağı düşünülmektedir.

- Pedagog İlknur Ortaacar

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.