4,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap
11,50 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Zor İnsanlarla Zorlanmadan Baş Etmek E-Kitap Açıklaması

Yaşam, dikensiz bir gül bahçesi değil. Yaşantımızın her aşamasında bize mutluluk veren güller olabileceği gibi, elimize batan dikenler de olacak. Önemli olan, o dikenlerle yaralanmadan elimizdeki güllerden keyif alabilmek değil mi?
Biliyoruz ki bazı insanlarla birlikte yaşamak veya çalışmak diğerlerinden daha zor olabiliyor. Hepimiz, yaşamımızın en azından bir döneminde, zor bir insanla birlikte yaşamak veya çalışmak zorunda kalabiliriz.

Kitapta yer alan öykülerde, bu zor insanlardan üçüyle tanışıp iş yaşamına dair ipuçlarını yakalayacaksınız.

Hayatın her alanında karşımıza Alperler, Gürhanlar, Samiler çıkıyor. Bazen "zor"luklarını kolayca fark ediyoruz fakat çoğu zaman, aslında birer kurban olduğumuzu en son biz öğreniyoruz. Bu keyifli kitap, okuyucuya bir yandan zor insanları kolayca teşhis edip başa çıkmanın yollarını anlatıyor, diğer yandan da düşünmeleri için fırsat tanıyor. Özden Aslan'ın bu değerli çalışmasını, mutluluğu iş yaşamında da arayan tüm çalışanlara tavsiye ediyorum.
-Ali Kara-

Yazar, tıpkı Bir İnsan Kaynakları Masalı'nda olduğu gibi, herkesin anlayacağı bir dil kullanarak yazmış öyküleri. Zor insanlarla her yerde karşılaşabiliriz. Kitabı bitirdiğimde, "Evet, sizinle baş edebiliriz" dedim.
-Esra Özpınar-

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 132

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Elma Yayınevi

 

Puanlamalar
%75
%12,5
%12,5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.05.2011

Kitap içeriği

Kitap Ertelemeci, Terörist, Benim İşim Değil diye adlandırılan iş yaşamındaki 3 zor karekteri anlatıyor. Anlatılan öyküler gerçekten akıcı bir dille aktarılmış Ancak  insanlarla nasıl baş edilmesi konusu ise biraz eksik kalmış veya çözümler tesadüflere bırakılmış gibi bir izlenim bıraktı üzerimde. Benim,  anılan karakterlere belirlenen stratejilerle yaklaşılarak başedilmesi gibi gibi bir beklentim vardı. Onun dışında gayet akıcı bir kitaptı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.