2,5/5 - 158 Kişi Yorum Yap
18,55 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

İskender E-Kitap Açıklaması

Elif Şafak’ın büyük yankılar uyandıran eseri İskender, 2011’de Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. Eser, İngilizce yazılmıştır ve Omca Korugan tarafından tercüme edilmiştir. Elif Şafak bu kitabında göçmen sorunu, kadına şiddet, tasavvuf gibi temaları işlemiştir. Londra’da yaşamaya başlayan bir ailenin gözünden göçmenlerin durumunu anlatan kitap, 1.5 yılda tamamlanmıştır.

Elif Şafak’ın kitabın kapağında kitabın ana karakteri İskender kılığında boy göstermesini birçok eleştirmen olumsuz bir dille eleştirmiştir ve bu konuda büyük bir tartışma yaşanmıştır. Elif Şafak ise kapak tasarımı konusunda fikrin kendisinden çıktığını ve kapakta neden kendisinin yer aldığının daha iyi anlaşılabilmesi için İskender karakterinin iyi tahlil edilmesi gerektiğini, kitabı yazarken gerçekten de o karaktere büründüğünü dile getirmiştir. 2016 baskısıyla birlikte kitabın kapağı yenilenmiştir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 409

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar
%46,3
%23,1
%17,4
%3,3
%9,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.04.2014

alexander

öncelikle kitabın konusu ve kapak resmi önyargıma cokca takılmıstı okuduktan sonra hatalı oldugumu kendime savunmak zorunda kaldım. Eli safak ın dünya görüşüne saygı duyuyorum ve toplumsal konuları içinde bulundugumuz cıkmaz sokakları çok edebi bir dille aktardıgı için de ona teşekkürü borç bilirim

27.07.2013

çok beğenmedim

Edebi yönüyle değil, reklamlarla öne çıkmış.içeriği etkileyici ama Zadie Smith´den intihalle oluşturulmuş. Hikayesinden oldukça etkilenilmiş bir kitap.resmi satış fiyatı 24 TL. Ben 24 TL vereceksem çok daha kaliteli bir kitap okumak isterim. Elif Şafak kitapları oldukça pahalı. Ederinin üstünde fiyatlandırılmış. Yayıncının ve yazarın açgözlülüğünden dolayı ben bu parayı, bu kitaba vermem.

26.07.2013

Kitaplığınızda kesinlikle bulunmalı

Kesinlikle müthiş bir kitaptı. Kitaplığınızda bulunması gereken bir kitap. Hem bir an önce bitirmek sonunda ne olduğunu görmek istiyordum hem de bitmesin istiyordum. Almalısınız, boşa olmadıgını göreceksiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.