13,80 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Papazın Kızı E-Kitap Açıklaması

Taşradaki bir kilise papazının kızı olan Dorothy Hare, babasının tüm görevleri onun üstüne yıkmasıyla dükkân borçlarından mıntıka işlerine, bağış toplamaktan cemaati pohpohlamaya her şeyden sorumlu hale gelmiştir. Dorothy’nin Tanrı’ya inancı tamdır, hayatın kendisine biçtiği rolü şikâyet etmeden kabullenmiştir. Ama bir gün, o güçlü rutin aniden sarsılır ve Dorothy kendini beş parasız halde sokaklarda, tanımadığı insanlarla, ağır işçilik yaparken bulur – dahası, kim olduğunu hatırlamamaktadır.

Orwell, bir gecede toplumun bir kesiminden bambaşka bir kesimine taşıdığı Dorothy vasıtasıyla 1930’ların İngiltere’sinde kadınların, işçilerin, evsizlerin haline ışık tutuyor. Deneysel sayılabilecek anlatım biçimleriyle yazarın edebiyatında özel bir yere sahip olan Papazın Kızı, inancın ve inançsızlığın, ahlakın ve düşkünlüğün, paranın ve yoksulluğun sorgulandığı eşsiz bir roman.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.02.2021

GEORGE ORWELL KLASİĞİ

1984 ve hayvan çiftliği kadar olmasa da güzel kitap.

29.11.2020

Mutlaka

George Orwell’ın 1984 ve Hayvan Çiftliği kitabından sonra okuduğum 3. harika kitabı. Kitabı bitirmeme rağmen ben de bıraktığı etki hala devam ediyor. Mutlaka okuyunuz.

01.07.2020

Okunmalı

Unutulmayacak karakterlerden biri Dorothy. Bu karakterin güvenli çemberinden çıkıp gerçek hayatla karşılaştığında hayatı,toplumu,inançları nasıl sorguladığını anlatan güzel akıcı bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.