4/5 - 69 Kişi Yorum Yap
13,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Bazı insanlar neden başkalarından daha başarılı olur?

Başarılı insanlar hakkında anlatılan bir hikaye vardır; onların zeki ve hırslı oldukları söylenir. Outliers’te Malcolm Gladwell başarının gerçek hikayesinin bundan çok farklı olduğunu ve bazı insanların neden başarılı olduğunu anlamak için, bunların çevrelerine daha dikkatli bakmamız gerektiğini iddia ediyor. Mesela aileleri, doğum yerleri ve hatta doğum tarihleri… Başarının hikâyesi başta göründüğünden daha karmaşık ve çok daha ilgi çekici… Outliers, Beatles ve Bill Gates’in ortak yanlarının ne olduğunu, Asyalıların matematikteki olağanüstü başarısının sırrını, star sporcuların bilinmeyen avantajlarını ve tüm New Yorklu avukatların özgeçmişlerinin neden aynı olduğunu ve dünyanın en zeki adamının neden adını bile duymadığınızı açıklıyor. Bunların hepsi de nesiller, aile, kültür ve sınıf açılarından açıklanıyor. Gladwell’in iddiasına göre, bir Silikon Vadisi milyarderi olmak istiyorsanız, hangi yıl; başarılı bir pilot olmak istiyorsanız nerede doğduğunuz çok önemli. Çizginin dışındakilerin yani normal beklentilerin ötesinde başarıyı yakalayan kişilerin hayatları tuhaf ve alışılmadık bir mantık izliyor. Gladwell bu mantığı basitleştirirken insanın kendi potansiyelinden en yüksek seviyede nasıl yararlanacağı konusunda heyecan verici bir plan sunuyor. Malcolm Gladwell, Tipping Point kitabında dünyayı anlama şeklimizi değiştirmişti Blink’te düşünme hakkındaki düşüncelerimizi değiştirdi. Outliers’taysa başarı konusundaki anlayışımızı değiştiriyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%55,9
%29,4
%10,3
%0
%4,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.03.2020

30.04.2020

Kitabın konusu, verdiği örnekler, yapılan araştırmalar başarılı. Fakat bazen konuyu aynı hikaye içerisinde çok dolaştırıp uzatmış. Yinede pek çok kitaptan ileride ve okunmaya değer.

23.03.2020

Araştırmaları dikkat çekici

Beklediğim kadar güzel bir kitap olmamasına rağmen tespitler ilgimi çekti.Dil olarakta gayet uygun buldum.

18.03.2020

Kütüphanenizde mutlaka olmalı...

İlgi çekici, bir o kadar da yol gösterici bir kitap. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.