18,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Mrs. Dalloway E-Kitap Açıklaması

Mrs. Dalloway

Virginia Woolf’un 1925 yılında tamamladığı unutulmaz eseri Mrs. Dalloway, yazıldığı günden bu yana toplumsal normları derinden sarsan fırtınalar koparmaya devam ediyor. Woolf’un kendi kişilik buhranlarını yansıttığı ve bu nedenle yayımlamadan önce üç defa baştan kaleme aldığı ilgi çekici eser; satır aralarında “kadın” ve “erkek” figürlerinin toplumdaki yeri ile Woolf’un iç dünyasındaki yeri arasındaki çatışmaları çarpıcı bir şekilde ele alıyor.

Virginia Woolf’un en konuşulan romanları arasında yer alan Mrs. Dalloway; ana kurgu olarak Clarissa Dalloway’in geçmişte yaptığı seçimler ve vazgeçişleri üzerinden ilerliyor. Kitap boyunca yaptığı hayati tercihleri sorgulayan Mrs. Dalloway’in yanı sıra, kitabın bir diğer önemli kahramanı olan Septimus Smith ise Woolf’un erkek yönünü temsil ediyor. Her iki cinsiyete de yakın bir karaktere sahip olan Woolf, başkahramanı Clarissa Dalloway’e de bu duygular arasında gidip gelen örtülü bir karakter çiziyor.

İki Hayat Arasındaki Uçurumun Üzerinde İnce Bir Köprü

Eserdeki olaylar, zaman olarak Birinci Dünya Savaşı’nın bitiş dönemini konu edinirken mekan olarak ise Londra’da geçiyor. Gerçek zaman olarak yalnızca bir günü kapsayan eserde, geri dönüş tekniğiyle farklı zamanlara yolculuk yapılıyor. Kitabın başlangıcında okurun karşısına, akşam evinde vereceği partiye hazırlık yaparken çıkan Clarissa Dalloway, okura kendini daha o esnada geçmişe yaptığı yolculuklarla tanıtmaya başlıyor.

Gençliğinde özgür ve hayalperest bir kadın olan Mrs. Dalloway, sonrasında bir aristokrat ile evlenerek burjuva yaşam tarzını benimsiyor. Mrs. Dalloway’in parti alışverişi esnasında, romana Septimus Smith de dahil oluyor. Bu iki karakter birbirini tanımıyor olmasına rağmen roman boyunca paralel hisler ve düşüncelerle ortak bir gün yaşıyor. Romanın diğer karakterleri olan Peter Walsh ve Sally Seton da Dalloway’in hayatında önemli izler bırakan iki ayrı karakter olarak okurun karşısına çıkıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Bir kadın, unutulmaz bir gençlik aşkı, kabullerin ötesinde eski bir ilişki, yaşanan ve yaşanamayan hayatlar ve pişmanlıklar… 1900’lü yılların başından, günümüz modern insanının derinlemesine tasvirini yapan Mrs. Dalloway, okurlarının bilinçaltını gün yüzüne çıkarıyor. Bu ölümsüz eseri hala okumadıysanız hemen şimdi kitaplığınıza ekleyin, Virginia Woolf’un eşsiz satırlarında kaybolmanın tadını çıkarın!

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.