E-Kitap
Mor Salkımlı Ev
45,00 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Mor Salkımlı Ev E-Kitap Açıklaması

Evin kendisi, çocuğun hafızasında Mor Salkımlı Ev yaftasını taşır. Bu ev, yarım asırdan ziyade, bazan da her gece, bu küçük kızın rüyalarına girmiştir. Arka taraftaki bahçeye nazır pencereler, çifte merdivenlerin sahanlıklarındaki ince uzun pencereleri, baştan başa mor salkımlıdır ve akşam güneşinde mor çiçekler arasında camlar birer ateş levhası gibi parlar.

Halide Edib Adıvar, anılarını iki cilt halinde kaleme almış, bu iki cildi de hayatının ayrı dönemlerinde yazmıştı. Mor Salkımlı Ev, yazarın çocukluk günlerinden 1918 yılına kadar olan dönemi anlatır. 'İstiklâl Savaşı Hatıraları' alt başlığını verdiği Türk'ün Ateşle İmtihanı ise bu tarihten 1923 yılına kadar olan olayları.

Mor Salkımlı Ev'de, ülkesinin tarihine hem bir aydın, hem de bir eylemci olarak büyük katkılarda bulunmuş bir yazarın yetiştiği yılları okuyacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 273

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.11.2019

Halide Edib kalemi

Halide Edib'in kaleminden çıkan her bir eser ayrı güzel.Milli mücadelenin temelinin  nasıl oluştuğunu nefessiz okudum.Biyografisinin arka planında tarihi bu kadar akıcı anlatması takdir edilesi.

23.06.2015

Çok güzel

Mor salkımlı ev ve sonrasında Türkün ateşle  imtihanı Osmanlı´nın son dönemlerini ve kurtuluş savaşını ilk ağızdan anlatması bakımından çok aydınlatıcı eserler. Ayrıca Halide Edibi tanımış olmaktan büyük mutluluk duydum. Hiçbir şey kısa biyografilerde anlatıldığı gibi olmuş bitmiş değilmiş meğer. Olup bitene ne emekler harcanmış ne zorluklar çekilmiş. Mekanları cennet olsun....

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.