3/5 - 62 Kişi Yorum Yap
7,45 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Malafa E-Kitap Açıklaması

"Topaz Jewellery Center evrenin en büyük kuyumcusudur. Temeli Kapalıçarşı'da, çatısı Antalya'dadır. Çatının altında dört kat yatar. Her biri yedi yüz metrekaredir. Topaz'ın penceresi yoktur. Havalandırma sistemi eşsizdir. Bina, var olmayan bir ülkenin büyükelçiliğine benzer, içine adım atıldığında Türkiye'den çıkılır. Dışarıdan Kabe'ye, içeriden ana rahmine benzer. Topaz, üç delikli bir kasadır. Her deliğin şifresi farklıdır. Birinci delik ana giriştir. Ön cephenin balina grisi rengindeki duvarı, hayat geçirmez camdan üretilmiş kapılar taşır. Girerken yüksek, çıkarken alçak görünmesinler diye doğu cephesinde ikizleri vardır. Topaz'ın ikinci deliği doğu cephesindeki siyah camdan kapılardır. Binanın bağırsağına denk düşen arka cephedeyse duvarla aynı renkte tokmak taşıyan balina grisi demir bir kapı vardır. Topaz'a giren birinci deliği, çıkan ikincisini kullanır. Çünkü Topaz'a girmiş olan turistle, girecek olan turist karşılaşmamalıdır. Topaz'da çalışansa girip çıkmak için, duvara gömülmüş, görünmez delikten geçer. Topaz Jewellery Center, evrenin en büyük kuyusudur."

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2005

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 181

Baskı Yılı: 2005

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar
%53,1
%28,6
%8,2
%4,1
%6,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.10.2020

Hakan Günday

harika betimlemeleri ile klasik bir Hakan Günday kitabı.

22.02.2016

Gerçekçi Bir Roman

Turizm sektörünün, ne kadar yozlaşmış ve de ne kadar pislik içinde olduğunu oldukça açık bir şekilde yansıttığı çok güzel bir roman.

Ancak romanda kullanılan dil çok adice bir dil. Romandaki bozulmuşluğa bir gönderme olarak kullanılmış gibi gözükse de, benim, ÿ"ziyanÿ" isimli romanından da edindiğim şahsi fikrime göre, kullanılan dil, alt notalarda ırkçı bir yaklaşım sergilemek için kullanılmış.

06.04.2015

...

Daha önce filmlerde, dizilerde gördüğümüz turizm sektöründe satış yapanlara artık değişik bir gözle bakmaya neden olacak kadar detaylı anlatıyor. Diyaloglar uzun olsa da kendini okutuyor, Psikolojik çözümlemeler yapılıyor. Kitabın anlatım dili ve yazarın kendi sözcükleri ve tanımlamaları kitabı ilginç kılıyor. Kitap boyunca sizde center´in içinde ya müşteri yerinde oluyorsunuz ya satıcı yerinde. Kitap bitince de oradan çıkıyorsunuz. Genel olarak iyi. Şimdi Kinyas ve Kayra´yı okuyacağım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.