4/5 - 131 Kişi Yorum Yap
5,45 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Kör Baykuş 1977'de Behçet Necatigil'in unutulmaz çevirisiyle Varlık Yayınları'ndan çıkmıştı. Philippe Soupault'nun "Yirminci yüzyılın düşlemsel edebiyatında bir başyapıt", Andre Breton'un ise "Başyapıt diye bir şey varsa o da budur" sözleriyle nitelediği bu kült romanı, yine Necatigil'in çevirisinden, Necatigil'in "önsöz"ü ("Türkçede İran Edebiyatı ve Doğumunun 75. Yılında Sadık Hidayet") ve Bozorg Alevi'nin "sonsöz"ü ("Sadık Hidayet'in Biyografisi") ile sunuyoruz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 93

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%67,4
%21,7
%7
%2,3
%1,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.02.2019

Bir Rüya Gördüm Sanki

Bir rüya var bu kitapta, tekrarlanan bir an... Onu üst üste okudukça ister istemez siz de katılıyorsunuz karakterlerin arasına, düş görmeye, düşmeye başlıyorsunuz. Yani sanki kitabı okurken kelimeler harf harf sökülüyor sayfadan ve siz sonsuz bir beyazlığa dalıp gidiyor, tüm olan biteni gölge oyunu seyreder gibi, beyaz bir perdenin üzerindeki siyah lekelere anlam vermeye çalışarak görmeye, okumaya, izlemeye başlıyorsunuz. Öte yandan metinden edebi bir keyif aldığınız yetmezmiş gibi gayet çetin sorularla kadife bir zırhın içerisinde, hiç  yorulmadan ve yara almadan çarpışıyorsunuz. Kontrollü yıkım ya da bir afet tatbikatı gibi. Gerçekten şahane, teşekkürler YKY!

15.10.2018

kör baykuş

Karanlık melankolisi insanı iliklerine kadar saran bir roman. Ölüm düşüncesi, etrafınızı saran kötü ötekiler, mide bulantısı ve baş ağrısı her cümlesine işlenmiş; ama bu durum canınızı sıkmak yerine sizi daha çok okumaya itiyor. Gerçekten de varoluşunuzun mide kasıntılarını hissediyorsunuz.Not: Farid Farjad dinleyerek çok güzel okunuyor.

10.01.2017

Farsçadan çeviri değil

Bu eseri orijinal dili olan Farsçadan çeviren Mehmet Kanar'ın tercümesinden okumalısınız. YKY bu eseri piyasadan geri çekmeli okuyucusuna saygılıysa...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız