6,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Hacı Aga E-Kitap Açıklaması

Sadık Hidayet'i başyapıtı Kör Baykuş'ta ve Diri Gömülen'de Kafka gibi modernlerin izinde gerçeküstü bir yazar olarak tanıdık; Vejetaryenliğin Yararları'nda vejetaryen olmakla kalmayan, bir yandan da bu konuyu inceleyip araştıran kimliğini gördük. "Hacı Aga"da ise gerçekçi bir taşlama yazarıyla karşılaşıyoruz. Hidayet bu romanında 1940'lı yılların İran'ında sermaye çevrelerinin ve dini çıkarlarına alet etmekten çekinmeyen yüzsüz politikacıların ipliğini pazara çıkarıyor.Hacı Aga"nın kahramanları, "kuyruk sallayan", "sürekli vezirlik", "şeriatın rehberi" gibi anlamlara gelen "manidar" adlarıyla, bizim de yabancımız değil; tabii en başta "Hacı Aga". Onları tanıyacaksınız...

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 93

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.09.2021

Çok başarılı

Bu kadar güzel ve detaylı bir ahlak analizi daha okumadım. Sürekli eleştiren ama asla özüne dönüp de bakmayan bir toplumun mükemmel anlatımı ki bize çok da uzak değil. Fazlasıyla tanıdık ve başarılı bir kitap özellikle sonu çok etkileyiciydi

10.03.2019

Harika kitap!

112 sayfada her şeyi anlatmak. Tam olarak Sadık Hidayet kitabı. Değerini isterse üzerinden 100 yıl geçsin yine de kaybetmeyeceğini düşünüyorum. Siyaset, takiyye ne ararsanız bulacaksınız içerisinde. Ve bize uzak bir yer değil; İran! Kesinlikle okumalısınız.

12.02.2019

Tanıdık bir yüz...

Günlük hayatımızda sık sık karşımıza çıkan, ahlak bekçiliği yapmasına rağmen türlü ahlaksızlıklarla insanların hayatlarını mahveden birinin örneği Hacı Aga... Okurken kitabın bir romandan ziyade, bizzat yaşadığım ve gördüğüm insanların biyografisi olduğu hissine kapıldım. Bununla birlikte nükteli anlatımına hayran kalmamak elde değil.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.