İçimizdeki Şeytan

Yazar : Sabahattin Ali

4/5 - 251 Kişi Yorum Yap
"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün har ... Tamamını gör
11,45
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%77,6
%14
%4
%0,8
%3,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.06.2019

Sabahattin Ali

Ah o içimizdeki şeytan.Aklımızı kullanmak yerine ona inanmak.Bizi bizden eden akılsızlığımız.Sabahattin Ali ve kendimizden bir şeyler bulacağımız güzel kitabı .Okuyun derim.

17.04.2019

sabahattin ali sadeliği

Mutlaka okumanız gereken kitaplar listesinin ilk sıralarında gelir. Sabahattin Ali kendini arayıp bulmaya çalışan, zaman zaman kendini tamamen kaybeden bizlerin kitabını yazmış. Okuyunca kendinden bir şeyler bulmamak imkansız. Şeytanda biziz , melekte. İnsan olmakta böyle bir şey sanırım. Her ikisinden de parçalar taşıdığımızı bilerek veya bilmeyerek yaşayıp gidiyoruz ama kitaptaki fark edince işte o fark edişle her şey zorlaşıyor. Okuyun pişman olmayacaksınız. bir çok kitabı okuduktan sonra unutur gideriz ama bu unutulmaz.

16.04.2019

İçimizdeki şeytan

3 kitabı da birbirinden güzel. Tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız