4/5 - 326 Kişi Yorum Yap
11,45 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%68,6
%20,9
%4,9
%0,9
%4,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.11.2020

Sabahattin Ali

Herkesin okuması gereken eser

05.11.2020

Bir kitaptan daha fazlası

Evet, bir kitap çok şeydir ama bu kitap, bundan dahi fazla şeyle karşı karşıya bırakıyor.

04.11.2020

Sabahattin Ali

Muazzam bir anlatım. Sadecik ve sarsıcı. İnsanın iç dünyasına ait karmaşık duyguları bu denli öz bir biçimde, tek cümle ile anlatabilmek gerçek bir sanat. İyi ki gelmiş bu dünyaya Sabahattin Ali.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.