İçimizdeki Şeytan

Yazar : Sabahattin Ali

4,5/5 - 203 Kişi Yorum Yap
"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün har ... Tamamını gör
10,49
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Ürün puanlamaları

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
DOYAMADIM...

Bu nasıl güzel bir eserdir...Lütfen bu eseri okuyun... Yüreğinizde hissedin...İçiniz acısın. Kalbinizi yoklayın. Ben hiç böyle sevdim mi diye kendinize sorun. Macide'ye üzülün, Ömer'e öfkelenin. Ama bu eserden mahrum kalmayın.Sen ne güzel bir adamsın SABAHATTİN ALİ...

İçimizdeki Şeytan

çok güzel bir kitap, mutlaka okunmalı.

Sabahattin Ali'nin Büyülü Kalemi

Yazarın okuduğum ikinci kitabı.İki kitabında da "Şimdi ben bu bilmediğim kelimelerle dolu kitabı nasıl okuyacağım" diyerek başlayıp 5. sayfasından sonra elimden bırakamadım. Benim için "EDEBİYAT BUDUR" dedirten bil kitap.Bir yazar dili ancak bu kadar güzel kullanabilirdi.