6,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

İçimizdeki Şeytan E-Kitap Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.07.2021

Harika

En sevdiğim sabahattin ali romanı

21.02.2021

İçimizdeki şeytan

İçimizdeki şeytan kimdi,acziyetimiz, tembelliğimiz, sorumluluktan kacisimizdi.

21.02.2021

Bambaşka bir his

Sabahattin Ali okumak çok tuhaf. Satırlarında öyle bir seyir var ki hiçbir kopukluk bulunmuyor. Sonundan başına kadar bütün akışı hatırlayabiliyorsun. Tanımlamakta zorlandığımız hislerimizi hatırlamamızı ve zihnimizin aydınlanmasını sağlıyor. Ve öyle kendine bağlıyor ki bir an önce bitirmek için uğraşırken aslında bitmesini de istemiyorsun. Bütün eserlerinde bu böyle. İyi ki geçtin bu dünyadan Sabahattin Ali. İyi ki bize bu şaheserleri bıraktın.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.