4/5 - 267 Kişi Yorum Yap
11,45 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%75,2
%16,2
%4,1
%1,1
%3,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.11.2019

Çok mutluyum

Son siparişimde aldığım 4 adet kitap ile Sabahattin Ali kitabı koleksiyonumu tamamladım. Ürünler çok güzel muhafaza edilip gönderilmiş. İçinden çıkan ayraçlar için çok teşekkür ederim.

19.11.2019

Okunmalı mutlaka

Çok güzel bir kitap hatta okuduktan sonra bu tadı bırakacak daha fazla kitap okuma isteği getirdi bana

10.10.2019

Zor şartlarda ayakta durabilmek

kitapta beni en çok etkileyen şartlar zorlaşınca insanın nasıl vahşileşe bileceği ve ideolojilerine nasıl ters düşebileceği bölümüydü (ömer ve veznadarın ilişkisi) kısaca bize Sebahattin Ali bir hayat dersini anlatmış ve vermiştir.genelinde roman güzel ve akıcı aşk anlatımı insanın içine dokunuyor betimlemeler harika bir solukta biten kitaplar serime ekledim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız