4/5 - 318 Kişi Yorum Yap
11,45 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.."

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%69,7
%19,6
%5
%0,9
%4,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.07.2020

İçimizdeki Şeytan

Sabahattin Ali En sevdiğim Türk yazarların başında geliyor. Okuduğum bir çok romanında bazen kendimizi buluyor, bazen kızıyor,  çoğunlukla düşündürüyor ve empati yapmanıza sebep oluyor. İçimizdeki Şeytan da harikulade bir roman ve kitap severlere kesinlikle  tavsiye ederim.

07.07.2020

sabahattin ali aşkı

Okumadığım hiçbir kitabi yok ve bu hayatta en çok Sabahattin Ali ile tanışmak isterdim...

01.06.2020

Sabahattin Ali

Sabahattin Ali müthiş bir yazar. Her eserini okudum. İçimizdeki Şeytan da diğer kitapları gibi şaheser. Kitap müptelalarının mutlaka tanışması gereken bir yazar. Keyifli okumalar diliyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.