4/5 - 10 Kişi Yorum Yap
35,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Aşk Özgürlük Tekbaşınalık E-Kitap Açıklaması

Kendini sev... Birbirinizi sevin ama aşktan bağlar üretmeyin. Aşk bir armağan olmalı, ama bedeli olmamalı...
Aşk bağlılığa dönüştüğü anda ilişki haline gelir. Aşk taleplerde bulunduğu anda hapishaneye benzer. Özgürlüğünü elinden alır; göklerde uçamazsın, kafeslenmişsindir.
Aşkın özgürlük verici bir kalitede olması lazım, sana zincir vurması değil; sana kanat takıp mümkün olduğunca yükseklere uçmanı sağlaması lazım.
Senin bildiğin aşk biyolojik bir dürtüden ibaret; hormonlarınla kimyandan kaynaklanıyor. Kolaylıkla değişebilir-kimyandaki ufacık bir değişim "en yüce gerçek" sandığın o aşkın yok olmasına yetecektir. Sen tutkuya "aşk" diyorsun.
Aşk sadece vermeyi bilir ve asla karşılık beklemez; aşk koşulsuz paylaşımdır.
Gerçek aşkı asla hayal kırıklığına uğratamazsın, çünkü zaten baştan bir beklenti yoktur. Gerçek olmayan aşkı ise asla tatmin edemezsin çünkü öylesine büyük bir beklenti içindedir ki yapılan her şey az gelir.
Aşk yaşamının en büyük deneyimidir ve aşk enerjisi ile deneyimlere girmeden yaşayanlar hayatın ne olduğunu asla öğrenemezler. Fazla derinlere inmeden yaşamın yüzeyinde kalırlar.
Aşk olduğu zaman seven ve sevilen birlikte aşkın içinde kaybolur. Eğer özgürlük ve aşka sahip olursan başka şeye ihtiyacın kalmaz.
Elde etmişsindir-sana yaşam işte bunun için verildi.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2009

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 358

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Butik

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.12.2015

Pişman oldum.

Bu kitabın  kültürel yozlaşma yaratması amacıyla bilinçli olarak piyasaya sürüldüğünü düşünüyorum. Dönüp dolaşıp aynı cümlelerin tekrarlandığı, ÿ"özgürlükÿ" kavramı altında kültürümüzün hedef alındığı bu kitabı okumak için ayırdığım bir saate bile üzülüyorum. Basit bir Amerikan sineması filminin yarattığı hayal kırıklığı ile aynı tadı bırakıyor.

16.05.2014

Mükemmel

Bugüne kadar okuduğum en iyi kitaplar arasında.Okurken düşündüren düşündürdükçe kendini sevdiren bir kitap.

23.10.2012

faydalı olabılır

Öncelikle kitabı yeni bitirdim. Bir konu bütünlüğü yok kitapta. Çok kabul etmediğim düşünce olmasına rağmen iyi çıkarımlar da var. Özellikle tekbaşınalık kavramı iyiydi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.