65,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Amaç-The Goal E-Kitap Açıklaması

200’ün üzerinde üniversite ve işletme fakültesinde ders kitabı olarak okutulan ve yöneticilerin elinden düşmeyen iş ve aşk romanı.

Yönetim danışmanı ve imalat yönetimi uzmanı Dr. Eliyahu M. Goldratt'ın Kısıtlar Teorisi'ni ortaya attığı kitap.

"Bu teori, teslimatta gecikme ve düşük gelir problemleriyle mücadele eden işletmeler için ikna edici bir çözüm sağlıyor."

Harvard Business Review

Amaç kapanmak üzere olan bir fabrikanın üretim müdürü olan Alex Rogo'nun hikâyesini anlatıyor. Karmaşık üretim yönetimi sorunları, art arda ortaya çıkan darboğazlar, iş ortamındaki çekişmeler, iş arkadaşları dayanışması, global rekabet, rakiplerin kurnazlıkları, yönetim kurulu toplantıları, iş ve yaşam dengesini kurma problemleri... İmalat ortamında harikalar yaratan isimsiz kahramanların bu pek yakından tanıdığı kaosu yönetmek mümkün mü? Peki ya Julie? Julie ve Alex ne olacak?

"Fabrika ortamı roman konusu olamazmış sanılabilir; ancak bu kitap çok başarılı."

Tom Peters

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.01.2021

Okunmalı

Yüksek Lisans yaparken Üretim Yönetimi dersinde 'Amaç'  kitabını derinlemesine incelemiştik. Üretim Yönetimi anlayışına farklı bir yaklaşım getiriyor.

27.11.2020

Mutlak okunması gereken kaynak kitaplardan!

Kitap gerçekten içerik olarak üretim süreçlerinin yeniden yapılandırılması ya da neden yapılandırılması gerektiğini anlatıyor. İşe ve ev arasında sıkışan yöneticilere de yol gösterir nitelikte. Ayrıca çağımız Endüstri 4.0 içeriğinde işletmelerde iten değil / çeken üretim mantığını çok güzel anlatmış

11.04.2020

Amaç Kitabı

Özellikle de endüstri mühendisliği okuyan arkadaşlara faydalı bir kitap. Bir mühendisin günlük iş hayatı ile özel hayatını anlatan sürekleyici bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.