4/5 - 6 Kişi Yorum Yap
5,99 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Sadık Hidayet, Mehmet Kanar'ın çevirisiyle sunduğumuz Alacakaranlık (Sayerüşen, 1942) adlı yapıtında, öteki öykülerinde olduğu gibi, yine dolaylı olarak, İran'ın geri kalmışlık ve yönetim sorunlarını dile getiriyor.
Jules Verne, Hayyam ve Freud gibi farklı yazarların etkilerinin açıkca görüldüğü bu öykülerde, bugün bile Doğu toplumlarında güncelliğini koruyan dayak, çokeşlilik, sevgisizlik, vefasızlık, kötü arkadaş, hurafeler, sıtma ve esrar bağımlılığı gibi konuları ele alıyor; değişmez izlekleri olan ölüm, ruh ve öbür dünya üzerine tartışıyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 122

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 102

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%66,7
%16,7
%16,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.08.2007

Sadık Hidayet Tarzından Biraz Uzak

İranlı yazar Sadık Hidayet'in daha önce Üç Damla Kan, Kör Baykuş, Aylak Köpek, Hayyam'ın Teraneleri adlı kitaplarını okumuş ve çok beğenmiştim. Ancak Alacakaranlık adlı öykü kitabı bana Hidayet'in tarzından bir ölçüde uzak geldi ve diğer kitapları kadar keyif vermedi. Öyküler içinde en fazla hoşuma giden Erkeğini Kaybeden Kadın ve Perde Arkasındaki Bebek adlı iki hikaye oldu. Sadık Hidayet çok büyük beğeniyle okuduğum ilginç, sıradışı bir yazardır. Bu yazarla tanışmak için uygun kitabın Alacakaranlık olduğunu düşünmüyorum. Belki daha ileriki aşamalarda bu kitap okunabilir. Alacakaranlık yerine Üç Damla Kan, Aylak Köpek ve Kör Baykuş'la Hidayet okumaya başlamak daha mantıklı diye düşünüyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız