idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
Birdenbire başını çevirip baktı. Sanki görünmez bir el, başını tutmuş, gözlerini ayırmadan, pür dikkat kendisine bakmakta olan yiğit Artuhi’ye doğru döndürüvermişti. İliklerine kadar, kalbinin en kuytu köşelerine kadar irkilerek sarsıldı. Vurgun yemişçesine hareketsiz ve nefes-siz kaldı bir süre. İşte ne olduysa o anda oldu... Demir tozları gibi un ufak olan benliği, bir mıknatıs kutbuna yakalanmış gibi çekilmeye başladı. Direndikçe çekildi; çekildikçe, direndi. Ve... Yüreğine daha fazla karşı koyamadı. İradesi elden gitti; bütün varlığını büyülü anın akışına bıraktı. Yerde gökte, dört bir yanda; gelmiş geçmiş ne varsa kendine dair siliniverdi göz bebeklerinden... Etrafında ne av şenliğindeki atlar, askerler; ne de hizmetçiler, kadınlar, erkekler kaldı. Sadece ve sadece kendisine bakmakta olan; kim olduğunu bilmediği yiğitler yiğidi, dünya yakışıklısı genç adam kaldı, kaplayıverdi göz ufuklarını.
 
Aşkın kader burcu, ağlarını alelacele örmeye başladı...
 
“Aman Tanrım!” diye mırıldandı, Efrumiyye, “Mesih hakkı için kim bu yiğitler yiğidi?”
 
İki Hristiyan gencini en az bir Türk genci kadar Türklük ülküsüne âşık eden, Türklerin Anado-lu’yu yurt edinmeleri için son nefeslerine kadar mücadele ettiren başat öge neydi?.. Dâniş-mend Gazi ile birlikte Türk ordusunun fetihlerinde her ikisi de en ön saflarda, canlarını hiçe sayarak çarpışıyorlar; kâh esir düşüyorlar, kâh yaralanıyorlar ama Anadolu’yu Türk Yurdu yapma ideal ve iradelerinden asla vazgeçmiyorlar, geri dönmüyorlardı. Hatta ve hatta kahra-man Efrumiyye, savaş meydanında karşı karşıya geldiği ve Türk düşmanı olan babası Şah Şaddat’ın tam kalbine ilk oku atacak kadar; eski nişanlısı olan Rum İmparatoru’nun yeğeni Nastor’u atından düşürüp sürükleyecek kadar... İşte Türk halkı bu iki kahraman âşığı minnet-le anıp günümüze dek aktardı ve elbette öncelikle efsanevî komutan Dânişmend Gazi’yi… O gün bugün hiç unutmadı, dilden dile aktararak ölümsüzleştirdi.
 
“Melahat Ürkmez, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) 2015 Milletlerarası Tarihi Roman Büyük Ödü-lü Birincilik Berati sahibidir.”
 
 
(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.