idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (9)
  • Soru ve Cevap (0)

İnsanoğlu, dünyayla bağ kurmaya yarayan beş duyudan daha fazlasına sahip olabilir mi? Fizyoterapist Ebru Albayrak Sidar; duyuların görme, işitme, duyma, dokunma ve tatmadan ibaret olmadığını anlattığı eserinde insan biyolojisi hakkında önemli araştırmalara yer veriyor. İçsel duyularınızın farkına varmanızı sağlayacak Duyu'lmak İstiyorum adlı eseri çok beğeneceğinizden eminiz! Gelin, kitabın içeriğine kısaca değinelim.

 

"Duyu'lmak İstiyorum" adlı kitabı neden okumalısınız?

Duyu'lmak İstiyorum isimli kitabında her bir davranışın altında yatan olası nedenlere ve pratik çözüm önerilerine yer veren yazar Ebru Albayrak Sidar, çocukların daha iyi anlaşılmasını ve ihtiyaç duydukları desteğe ulaşabilmesini amaçlıyor. Özellikle ekrana yoğun bir şekilde maruz kalan çocukların daha sık duyu bütünleme sorunları yaşadığını ifade eden yazar; duyu bütünleme problemi yaşayan çocuklarda dikkat eksikliği, yemek yeme ve uyku sorunları, gelişimsel ve fiziksel problemler, öğrenme ve sosyal iletişim sorunlarının görülebildiğini dile getiriyor. Davranışların altında yatan nedenlere farklı bir açıdan bakma imkânı sağlayan eserde, çocukların değişen çevre koşulları nedeniyle daha çok kapalı alanlarda vakit geçirmesinin sonuçlarına da değiniliyor. Doğada vakit geçirmenin ruh sağlığı ve fizyolojik kusurlara olan faydası anlatılıyor. "Duyu Bütünleme'nin Çocuk Beyninin Gelişimindeki Mucizevi Etkisi" alt başlığıyla yayımlanan kitapta, çocukların kendilerine yetebilmeleri için doğada vakit geçirmeleri gerektiği vurgulanıyor. Her yaştan okura hitap eden eser, özellikle çocukların dünyasını anlamak isteyen öğretmenler ve ebeveynler için eşsiz bir kaynak. Baş ucu kitabınız olmaya aday bu eseri çok seveceğinize inanıyoruz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ebru Albayrak Sidar'ın Duyu'lmak İstiyorum adlı kitabının duyu bütünleme alanında Türkçede yayımlanan ilk özgün eser olduğunu biliyor muydunuz? Türkiye'deki ilk ve tek uluslararası hizmet veren Duyusal Akademi'nin ve Fit and Smart Kids London'ın kurucusu olan Ebru Albayrak Sidar, dünyanın birçok yerinde yaşayan çocuklarının gelişimine katkı sunar. Duyu'lmak İstiyorum adlı eser, Sibel Kaya imzalı kapak tasarımı ile Sola Unitas Yayınları tarafından 2019 senesinde okurla buluşturulur. 328 sayfadan oluşan kitapta "Çocuklarımız Neden Zorlanıyor?", "Neler Yapabiliriz?", "Sağlıklı Bedensel ve Çevresel Farkındalık: Duyu Bütünleme", "Duyu Bütünleme Problemleri", "Çevre ve Beden İle Daha İyi Bir İletişim: Duyu Bütünlemeyi Geliştirme Yöntemleri" isimli beş bölüm yer alır. Kitabın sonunda ise eserde geçen tıbbi ve Latince kelimelerin anlamlarına yer veren bir sözlük bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Fizyoterapist, bilim insanı ve yazar Ebru Albayrak Sidar'ın Duyu'lmak İstiyorum adlı eserini okuduktan sonra duyu bütünleme hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için dilerseniz set hâlinde temin edebileceğiniz Duyusal Beyin Seti içindeki kitapları inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.