product image
The Kitap
5 (2 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 51.7 TL = 51.7 TL
09 Aralık Cumartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2019
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Dünyanın en mutlu çocuklarını yetiştirmenin sırrı nedir? Bu sorunun peşinden giderek mutlu çocuklar yetiştirmenin sırrını keşfetmeye ne dersiniz? Eğer bu soruyu gerçekleştirmek istiyorsanız Rina Mae Acosta ile Michele Hutchinson'ın kaleme aldığı deneyim aktaran ve eğitici Dünyanın En Mutlu Çocukları - Hollandalıların Çocuk Yetiştirme Yöntemleri adlı kitabın sayfalarında heyecanla yol almaya hazırlanın. Gelin, elinizden bırakamayacağınız ve okuduğunuz her sayfada çevreniz ile kendinizi sorgulayacağınız bu kitabın içeriğini kısaca değinelim.

 

"Dünyanın En Mutlu Çocukları - Hollandalıların Çocuk Yetiştirme Yöntemleri" adlı kitabı neden okumalısınız?

Mutlu çocuklar yetiştirmeyi hedef alan ebeveynler ve eğitimcilere hitap eden Dünyanın En Mutlu Çocukları adlı kitap, Hollandalı çocuklar üzerine yapılan incelemeleri konu alıyor. Hollandalı kişilerle evli olan ve çocuklarını da Hollanda'da büyüten yazarlar; ülkede genelde uyumlu, mutlu ve sağlıklı çocukların yetiştirildiği ortamları inceliyor. Aynı zamanda Hollanda'daki bebek ve çocuklarda uyku probleminin ve hatta ergenlerde akılalmaz bir isyankârlığın neredeyse olmadığını ifade ediyorlar. Kitap, Hollandalı çocuk ve ergenlerin bu mutluluğa nasıl eriştiklerine dair tüm detayları diğer dünya ülkelerindeki ebeveynlere sunuyor. Bunun yanı sıra Hollanda'da cinsiyetçi ev içi iş bölümü yerine eşit ve adil bir iş bölümünün varlığı ve önemine de vurgu yapıyor. Yani ülkede ve aile içinde toplumsal cinsiyet eşitliğine verilen önem sayesinde ebeveynlerin çocuklarıyla eşit, bariyersiz ve müzakereye açık iletişim kurabildiklerini ortaya seriyor. Böylelikle aile içi iletişimin daha açık ve şeffaf olmasının yanı sıra ebeveynliğin, sıkıcı bir angarya olmaktan kurtulduğunun da altını çiziyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Hollanda'da bebek ya da çocukların genellikle uyku problemi yaşamadıklarını, dışarıda tek başlarına oynama izinlerinin olduğunu, bisiklet ile okula gidebildiklerini ve 10 yaş altındaki çocuklara ev ödevi verilmediğini biliyor muydunuz? Dünyanın En Mutlu Çocukları - Hollandalıların Çocuk Yetiştirme Yöntemleri kitabının yazarları, Hollanda'daki çocukların mutluluk kaynağını araştırırken; aynı zamanda pozitif ebeveynlik, çocuklarla muhakeme sanatı, müzakereye açık iletişim ve çocuklarının duygusal esenliği gibi kavramları da ön plana almayı ihmal etmiyor. Böylelikle yazarların aktardığı deneyimlerle okuyucu, çocukları ile kendi deneyimlerini sorgulayabiliyor.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çocukları daha az rekabetçi, daha özgür, keşfetmeye ve müzakereye açık bir şekilde büyütme konusundaki deneyimlerin aktarıldığı Dünyanın En Mutlu Çocukları - Hollandalıların Çocuk Yetiştirme Yöntemleri adlı kitabı sevdiyseniz, Hal Edward Runkel'ın Bağırmayan Anne Baba Olmak ve Isabelle Filliosat'ın Denemediğim Yol Kalmadı! kitapları ile alternatif ebeveynlik yöntemlerine dair ufkunuzu genişletmeye devam edebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

51,70 TL