idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Dünyanın en mutlu insanı ile tanışmaya hazır mısınız? Eddie Jaku; yeryüzünde yaşanabilecek hemen her türlü acıyla karşılaşan ve tüm bu yaşanmışlıktan intikamını "dünyanın en mutlu insanı" olarak alan gerçek bir kahraman... Kaçak hayatı yaşamaya başlamadan önce gerçek adı Abraham Salomon Jakubowicz olan Eddie Jaku'nun kaleme aldığı Dünyanın En Mutlu Adamı: Bir Auschwitz Mahkumunun Umut Veren Yaşam Öyküsü adlı otobiyografik eser, okuyucuya çarpıcı bir yaşam öyküsü sunuyor. Gelin, yaşama yeniden tutunmanın eşsiz bir örneği olan bu eserden kısaca bahsedelim.

 

"Dünyanın En Mutlu Adamı: Bir Auschwitz Mahkumunun Umut Veren Yaşam Öyküsü" adlı kitabı neden okumalısınız?

Henüz 13 yaşındayken Nazi zulmünün etkilerine göre yaşamak zorunda kalan Abraham Salomon Jakubowicz, o dönemde Yahudiler eğitim almaktan men edildiği için sahte isim kullanmaya başlıyor ve Eddie Jaku olarak eğitimine devam etmeye çalışıyor. Daha güvenli olduğu düşüncesiyle babası tarafından Leipzig'e gönderilince ailesinden kopan Jaku; ardı arkası kesilmeyen baskılar ve yasaklara göre yaşamanın yollarını arıyor. Eserinde; Buchenwald Toplama Kampı'ndan, Nazi Almanyası tarafından kurulan en büyük toplama kampı olan Auschwitz'e kadar uzanan hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Eddie Jaku; bütün hayatı yerle bir olmuşken dünyanın en mutlu insanı olmaya karar veriyor. Jaku, haksızlıklarla geçen uzun yılların acısını "dünyanın en mutlu insanı" olarak çıkarmak istiyor. Umutsuzlukla ve imkânsızlıklarla dolu bütün yaşantılara ilham veren bu eseri okuduktan sonra yaşadığınız hayatı sorgulamadan edemeyeceksiniz...

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sahte ismi sayesinde mühendislik eğitimi alan Eddie Jaku'nun, Auschwitz Kampı'nda teknik becerileri ve yeteneği sayesinde ölümden kurtulduğunu biliyor muydunuz? Yayımlandığı günden beri çok satanlar listesinde olan otobiyografik eser, hayatın farklı evrelerinde birçok acıyla boğuşan bütün insanlar için iyimserlik kaynağı olur. Orijinal adı "The Happiest Man on Earth" olan eser ilk olarak 2020 yılında, Jaku'nun 100. yaşında yayımlanır. Türkiye'deki okuyucularıyla 2022 yılında Kronik Kitap aracılığıyla buluşan eserin çevirisini Selçuk Uygur yapar. Eser, dünya tarihinin en çarpıcı dönemlerinden birine tanıklık eden kahramanın çarpıcı hikâyesini gözler önüne seriyor. Yayımlandığı ilk günden itibaren büyük bir ilgi gören bu kitabı mutlaka okumalısınız!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

2021 yılında hayata gözlerini yuman Eddie Jaku'nun, Dünyanın En Mutlu Adamı: Bir Auschwitz Mahkumunun Umut Veren Yaşam Öyküsü adlı eserini okuduktan sonra; Yahudi soykırımıyla yaşamak zorunda kalan başka ilham verici hayat öykülerine tanık olmak için Anne Frank'ın Hatıra Defteri ve Bir Alman'ın Hikâyesi-Hatırladıklarım (1914-1933) adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Eddie Jaku
Çevirmen:Selçuk Uygur

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.