idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (10)
  • Soru ve Cevap (0)

İyilik ve kötülüğün, sevgi ve nefretin, merhamet ve acımasızlığın tek bir insan üzerinden yansımasına bakmak ister misiniz? O hâlde ünlü İskoç romancı ve şair Robert Louis Stevenson'ın, insanın bedensel arzuları ve ruhsal ihtiyaçları arasındaki çatışmayı ustalıkla işlediği Dr. Jekyll ile Bay Hyde adlı romanı ile tanışmaya hazır olun! Yayımlandığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören ve edebiyatseverlerden büyük beğeni kazanan roman, okuyucuya sürükleyici bir psikolojik macera vadediyor. Gelin, yazarın akıcı bir anlatımla kaleme aldığı romandan kısaca bahsedelim.

 

"Dr. Jekyll ile Bay Hyde" adlı kitabı neden okumalısınız?

Henry Jekyll; iyi kalpli, varlıklı, çevresi tarafından değer gören bir doktor olarak saygın bir hayat sürüyor. Doktorun yakın arkadaşı olan Gabriel John Utterson ise hoşgörü sahibi ve özverili bir avukat. Dr. Jekyll vasiyetinde öldükten sonra bütün mal varlığının, kimsenin tanımadığı tuhaf arkadaşı Bay Hyde'a kalacağını yazıyor. Bu durumdan şüphelenmeye başlayan Utterson; sırrını çözemediği birçok olayın peşine düşüyor ve arkadaşı Jekyll ile yeniden tanışıyor! Londra'nın sisli ve yağmurlu havasının yardımıyla gotik kurgunun kusursuzca işlendiği roman; kişilik farklılıklarının mükemmel bir alegorisini yansıtıyor. Bir solukta okuyacağınız bu kült eseri bitirdikten sonra kendi iç dünyanızı sorgulamaya başlayacaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İnsan kişilikleri üzerine çalışan Robert Louis Stevenson'ın; Dr. Jekyll ile Bay Hyde romanının birkaç sahnesini rüyasında görmesiyle ilk taslağını sadece üç günde yazdığını biliyor muydunuz? Yayımlandığı günden beri çok satanlar listesinden düşmeyen roman; birçok müzik albümüne, tiyatro eserine, çizgi romana ve bilgisayar oyununa ilham kaynağı olur. Orijinal adı "Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde" olan roman, ilk olarak 1886 yılında yayımlanır. Türkiye'deki okuyucularıyla ilk defa 1942 yılında buluşan eser, 2015 yılında İş Bankası Kültür Yayınları ile yeniden basılır. Çevirisi Celal Üster'e ait olan romanın editörlüğünü Gamze Varım tarafından yapılır. Romanın görsel yönetmenliğini Birol Bayram, düzeltisini ise Mehmet Celep üstlenir. Sanatın pek çok dalına ilham olan romanın, günümüze kadar 123 dizi ve film uyarlaması yapılır. İlk kez 1931 yılında, yönetmen Rouben Momoulian tarafından "Dr. Jekyll and Mr. Hyde" (IMDb: 7.6/10) adıyla beyaz perdeye uyarlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dünyada en çok tercüme edilen yazarlar arasında 26. sırada bulunan Robert Louis Stevenson'ın Dr. Jekyll ile Bay Hyde adlı romanını okuduktan sonra Define Adası ve Binbir Gece Polisiyeleri adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Robert Louis Stevenson
Çevirmen:Celal Üster

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.