idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (5)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Cumhuriyet Dönemi Edebiyatı'nın en önemli isimlerinden olan Özdemir Asaf'la yalnızlığı paylaşmaya ne dersiniz? Dokuza Kadar On adlı kitap, Özdemir Asaf'ın seçme şiirlerinden oluşuyor. Kitapta derlenen şiirler Özdemir Asaf'ın üslubunu ve sanat anlayışını gözler önüne seriyor. Üstelik Cumhuriyet Dönemi Edebiyatı'nda ortaya çıkan birçok akım, Özdemir Asaf'ın şiirlerinde de görülüyor. Özdemir Asaf'ın özgün dili, akımların yaygın kullanımını çok daha öteye taşıyor. Gelin, sanata karşı bakış açınızı değiştirecek ve sizi farklı hayal dünyalarına götürecek seçme şiirlerin yer aldığı Dokuza Kadar On kitabını daha detaylı inceleyelim.

 

"Dokuza Kadar On" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dokuza Kadar On adlı kitapta Şair Özdemir Asaf'ın aşk, sevgi, umut, yalnızlık ve ölüm temalarında kaleme aldığı birbirinden eşsiz şiirler yer alıyor. Şiirlerinde insan doğasının en temel duygularına yer veren Özdemir Asaf'ın seçme şiirleriyle hazırlanan bu kitapta, şairin farklı zaman dilimlerinde kaleme aldığı eserler bulunuyor. Şairin oldukça sade ve akıcı olan üslubu, her bir şiirin ayrı bir edebî zevkle okunmasını sağlıyor. Şair, süslü söz sanatlarından uzak durarak şiirin ve edebiyatın sanatsallığını en doğal hâliyle okuyucusuna yansıtıyor. Özdemir Asaf, şiirlerinin tamamında olduğu gibi bu kitapta yer alan eserlerde de ikilik ya da dörtlük nazım birimi kullanıyor. Şair, sanat yaşamında ve şiirlerinde sadeleşmenin en güzel örneklerini sunarak geniş bir okur kitlesine hitap ediyor. Çağdaş Türk şiirinin öncülerinden olan Özdemir Asaf, şiirlerini toplumun her kesimine hitap edecek şekilde kaleme alıyor. Usta şair; aşkı, yalnızlığı ve ölümü oldukça açık şekilde işliyor. Dokuza Kadar On adlı kitapta Özdemir Asaf'ın en çok yalnızlıkla ilgili yazdığı şiirlerine yer veriliyor. Son derece derinlikli duyguları, oldukça sade bir üslupla aktaran, kalemi güçlü Şair Özdemir Asaf'ın eşsiz duygu dünyasına doğru bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Dokuza Kadar On adlı kitabını mutlaka okumalısınız!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ünlü şairin asıl adının Halit Özdemir Arun olduğunu biliyor muydunuz? Özdemir Asaf, 1951 yılında Sanat Basımevi'ni kurar ve kendi şiir kitaplarını basar. 1955'te ise Yuvarlak Masa Yayınları'nı kurar. Şairin eserlerinden seçkilerle derlenen Dokuza Kadar On adlı kitap, 2010 yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanır. Eser toplamda 112 sayfadan oluşur. Kitap, adını Özdemir Asaf'ın Dokuza Kadar On şiirinden alır. Özdemir Asaf'ın en beğenilen eserlerini bir araya getiren kitapta toplam 154 şiir yer alır. Kitap Doğan Hızlan tarafından hazırlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dokuza Kadar On kitabını sevdiyseniz Özdemir Asaf'ın diğer eserleri arasında bulunan Lavinia- Aşk ŞiirleriYalnızlık PaylaşılmazÇiçek SenfonisiKırılmadık Bir Şey Kalmadı ve Benden Sonra Mutluluk adlı kitapları da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.