idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (5)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (3)
  • Soru ve Cevap (0)

Jules Verne'in macera dolu ve sürükleyici dünyasına doğru eşsiz bir yolculuğa ne dersiniz? Çocukların yaratıcılığını artıracak, çeşitli alanlarda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak eşsiz eserleri ile Jules Verne; çocuk edebiyatının eşsiz kalemlerinden biri! Yazar, Doktor Ox'un Deneyi ile bu kez çocukların bilimle tanışmalarını sağlıyor ve bilimin ne denli önemli olduğunu onlara en eğlenceli biçimde gösteriyor. Gelin, macera dolu bu çocuk kitabında küçük okurları nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Doktor Ox'un Deneyi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocuk klasikleri oldukça sevilen Jules Verne'in Doktor Ox'un Deneyi kitabı, toplamda 72 sayfadan oluşan kısa ve keyifli bir anlatım sunuyor. Minik okurların tekrar tekrar okumak isteyecekleri bu eser, zengin bir bilim insanı olan Dr. Ox'un kendi hâlinde yaşayıp giden bir kasabaya gelmesi ve buradaki yetkililere ücretsiz bir aydınlatma sistemi sunma teklifiyle başlıyor. Fakat aydınlatma sistemi aslında bir deney! Gaz lambalarının içine bir konan oksijen; bitkilerin hızlı büyümesi, insanların hareketlerinin değişmesi ve hayvanların agresifleşmesi gibi yan etkiler göstermeye başlıyor. Çocukların bilim dünyasına olan merakını olumlu yönde destekleyebileceğiniz Doktor Ox'un Deneyi, onların kitaplara olan sevgilerinde çok özel bir yer edinmeye hazır. Jules Verne'in bu eseri sayesinde çocuklar araştırmacı bir ruh ve bilim kurguya karşı merak kazanabilirler. Dilerseniz çocukların hayal dünyalarında tek başlarına bir yolculuğa çıkmalarını sağlayabilir, dilerseniz de birlikte okuyarak onlarla keyifli anları paylaşabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bilim kurgu türünün önemli isimlerinden biri olan Fransız yazar Jules Verne'in 1800'lü yıllardan günümüze kadar birçok kitap, dizi ve filmdeki fantastik detaylara ilham olduğunu biliyor musunuz? Modern teknoloji, icat, teknik ve kurguya Jules Verne ile eserleri öncülük eder! Orijinal adı "Une fantaisie du docteur Ox" olan eser, yediden yetmişe herkesin okuyabileceği keyifli bir anlatım içerir. Mizahi bir anlatım hedefi olan Doktor Ox'un Deneyi ilk olarak dergide yayımlanır. Hikâye; 1872 yılında, kitap baskısı gerçekleşip okurla buluştuğu ilk günden itibaren büyük ilgi görür ve özellikle çocuklar için bir dünya klasiği hâline gelir. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'nın Çocuk Klasikleri serisinde yer alan eser; 2019 yılında Alev Özgüner'in çevirisiyle okuyucu kitlesini genişletir. Kısaltılmış metin olmasının da etkisiyle birçok yaş grubuna çocuğa görelik ilkesi bakımından uygunluk gösterir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Jules Verne'in eğlenceli kaleminden çıkan ve hayal gücünü olumlu yönde destekleyen Doktor Ox'un Deneyi kitabını sevdiyseniz yazarın, çocuklara okutabileceğiniz başka kitapları da bulunuyor. Farklı maceralara tanık olabilecekleri Balonla Beş HaftaDünya'nın Merkezine Yolculuk ve Seksen Günde Dünya Turu kitaplarına göz atabilir; kitap sevgisiyle birlikte farklı bilimlere de ilgilerini destekleyebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Jules Verne
Çevirmen:Alev Özgüner

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.