product image
İş Bankası Kültür Yayınları
4.43 (14 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 64 TL = 64 TL
12 Aralık Salı kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2009
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (14)
  • Soru ve Cevap (0)

Büyük ve köklü bir devlet olan Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihini derinlemesine öğrenmek ister misiniz? Ünlü tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık tarafından kaleme alınan Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 adlı kitap, büyük bir araştırmanın ilk cildi olarak okuyucuya sunuluyor. Osmanlı Devleti'nin ilk dönemleriyle ilgili bilgiler, Prof. Dr. Halil İnalcık'ın kapsamlı araştırmaları ile tarihseverlerin karşısına çıkıyor. Tarihsel gerçeklerin yanı sıra farklı alandan bilgilerle bakış açınızı geliştirecek ve ufkunuzu zenginleştirecek eser, tarih alanında yazılmış en kıymetli kitaplardan biri olma özelliği taşıyor. Gelin, Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşuna ve klasik dönemine ışık tutan eseri detaylarıyla inceleyelim.

 

"Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1" adlı kitabı neden okumalısınız?

Osmanlı'nın en görkemli zamanlarına ışık tutan Devlet-i Aliyye Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 adlı kitap, padişahların stratejilerini ve Osmanlı'nın izlediği adımları anlatıyor. Kitap; ticari ve ekonomik faaliyetler kapsamında tutulan defterler ile padişahların gerçek yazışmalarına ve kanıtlı olaylara dayandırılarak yazıldığı için dikkat çekiyor. Siyasi olayların gözler önüne serildiği eserde sade ve akıcı bir anlatım kullanılıyor. Savaşların kazanıldığı ve kaybedildiği yıllarda neler meydana geldiğini anlatarak tarihten ders almak gerektiğine de vurgu yapılıyor. Ayrıca tarihçilerin sık sık tartıştığı ve yanılgıya düştüğü konularla ilgili de kanıtlara dayanan detaylı ve bilgilendirici açıklamalara yer veriliyor. Eser Osmanlı Devleti'nin 1300'ler ile 1600'ler arasına tekabül eden tarihsel sürecini okuyuculara sunuyor.

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 adlı kitap, tam yüz yıl yaşamış ve ömrünün yarısından fazlasını tarih alanına adamış olan Prof. Dr. Halil İnalcık tarafından yazılır. 2009 yılında yayımlanan eser İş Bankası Kültür Yayınları imzası taşır. Kitap, 5 ciltlik bir serinin ilk eseri olarak hazırlanır. Eser içerisinde A ve B bölümü olarak ayrılan iki alan bulunur. A bölümü, Osmanlı Devleti'nin kuruluşuna ve Klasik Dönem'e odaklanırken B bölümü ise toplum, devlet ve ekonomi gibi devletin önemli yapılanmaları inceler. Kitap toplamda 377 sayfadan oluşur. Halil İnalcık'ın tarihî analizleri ve görüşleri de kitap içerisinde yer alır. Serinin bu cildinde Osman Gazi Dönemi'nden Sultan 1. Ahmed Dönemi'ne kadar uzanan olaylar mercek altına alınır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 adlı kitabı sevdiyseniz Halil İnalcık tarafından yazılan serinin devam niteliğinde olan Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2, Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar Köprüler Devri 3 ve Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 4 adlı eserleri de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

64,00 TL