idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Kim Ne Derse Desin, Seni Sen Yapan Değerleri Kucakla!

Kilolarınız nedeniyle yaşıtlarınız tarafından zorbalığa uğruyor, ailenizin baskısına karşı çıkamayarak kilo vermek için her yolu deniyor, toplu taşımada bile insanların çirkin sözlerine maruz kalıyorsanız Denizyıldızı'nı elinizden bırakamayacaksınız!

Beş yaş doğum gününde Ellie balina desenli mayosuyla havuza bombalama atladığında etrafa sıçrattığı büyük su dalgaları, kardeşleri ve arkadaşları tarafından ona 'cumburlop' lakabının takılmasına sebep olmuştu. On iki yaşına geldiğinde bile hâlâ devam eden ve kilosuna yönelik yapılan zorbalıkla baş edebilmek için kendisine bir liste hazırladı: 'Şişman Kızlar Kuralları' adını verdiği bu liste topluluk içinde dikkat çekmeden ve daha fazla zorbalığa maruz kalmadan yaşayabilmesi için bir rehber niteliğindeydi. Ancak hayatını da birçok alanda kısıtlıyordu. Kendini güvende hissettiği tek yer yüzme havuzuydu. Annesinin kilo vermesi konusundaki baskısı ve dış dünyada karşılaştığı zorluklardan yüzerek uzaklaşabiliyordu. Havuz, kendini 'ağırlıksız' hissettiği tek yerdi… Suyun üzerinde ellerini ve ayaklarını yana açarak gevşediği ve süzüldüğü anlar ise paha biçilemezdi. Tıpkı bir denizyıldızı gibi…

Babası ve Meksikalı komşusunun sevgisi ve cesaretlendirmeleri, terapinin de desteğiyle maruz kaldığı bütün önyargılarla ve zorbalıkla baş etmeyi öğrenirken, onu kalıplara sokan kurallardan arınmanın ve kendini olduğu gibi kabul ederek özgün kimliğini bulmanın yollarını keşfettiği bu hikaye, şiirsel bir dille yazılmış. Düşündürücü ve duygusal öğelere sahip bu hikayeyle yazar, Ellie gibi kiloları veya başka sebeplerle zorbalığa maruz kalan gençlerin sesi olmayı, onlara anlaşıldıklarını hissettirmeyi ve farklılıklara saygının önemi konusunda toplumsal bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyor.

Fipps'in dizelerinin etkileyiciliği, gücünü gerçeklikten alıyor. Her bölümde anlatılanlar okuyucunun kendisini Ellie'nin yerine koyarak onunla empati kurabilmesine olanak sağlıyor. Toplu taşımada bile maruz kaldığı zorbalıklar, değişmesi gerekenin toplumsal bakış açısı olduğunun altını önemle çiziyor. Bu duygu boşalması etkisi yaratacak kitap için kalbinizde bir yer açın…
—Kirkus Reviews

Özdeğerini bulmaya çalışan bir kız hakkında yazılmış büyüleyici bir roman… Okumaya başladıktan sonra gençler bu kitabı bir solukta bitirmek isteyeceklerdir. Ellie'nin hikayesinde zaman zaman katı, keskin ve yaralayıcı bölümler olsa da Fipps güzellik algısının 'fiziksel güzellikle' özdeşleştiği bir dünyada farklı olmaktan dolayı maruz kalınan zorbalığın gerçekçi bir resmini çiziyor. Ellie'nin kendine güvenerek aile içinde bile maruz kaldığı zorbalığa karşı ayakta durması ise kitabın iç ısıtan taraflarından biri… Genç okuyuculara mutlaka ulaştırılması gereken bir kaynak. —School Library Journal

Ellie'nin 'insanların başka birinin yerine kendilerini koyabilmelerine' yardımcı olmak için bir hikaye anlatıcısı ve şair olmayı istediği düşünüldüğünde, Fipps'in hikayeyi mısralara dökerek anlatması kitabı epey etkileyici kılıyor.
—Publisher's Weekly

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.