idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Yediden yetmişe herkesin okuyabileceği bir dünya klasiğiyle tanışmak ister misiniz? Fransız Yazar Jules Verne'in modern dünya klasikleri arasında yer alan ve okuyuculardan büyük beğeni toplayan eşsiz eseri Denizler Altında Yirmi Bin Fersah; sizi su altında eşsiz bir maceraya davet ediyor. Uçsuz bucaksız bir hayal dünyasına sahip olan yazar; okurların zihninde eğlenceli izler bırakıyor. Gelin, bu eserde sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Denizler Altında Yirmi Bin Fersah" adlı kitabı neden okumalısınız?

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah; sade bir dil ve akıcı anlatımının yanı sıra eşsiz bir kurgu ile edebiyatseverlerin gönlünde taht kuran klasikler arasında yer almakta. Eser, 1800'lü yılların sonunda birçok geminin sebebi anlaşılmayan bir şekilde battığından bahsederek başlıyor. Gemilerin batmasıyla ilgili araştırma yapmak, nedenleri öğrenmek ve yeni şeyler keşfetmek için bir denizaltı ayarlanıyor. Kaptan Nemo ve ekibi; Kızıldeniz, Akdeniz, kayıp olan Atlantis ve daha nice yerde seyahat ediyorlar. Kaptan ve ekibi fersah fersah gezdikleri uçsuz bucaksız okyanusta; büyük inciler, deniz volkanlarının patlaması, köpek balıkları ve daha nice deniz canlısıyla tanışıyorlar. Siz de bilmediğiniz ve merak ettiğiniz bir dünyanın derinliklerine doğru eğlenceli ve sürükleyici bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Jules Verne'in aslında yetişkinler için yazılmış olan eserlerinin kısaltılarak çocukların da okuyabileceği eğlenceli kitaplara dönüştürüldüğünü biliyor muydunuz? Sürrealizmin önemli isimlerinden olan Jules Verne; yaşadığı döneme dair eleştirilerini yumuşak bir dille aktarır ve Denizler Altında Yirmi Bin Fersah'ta olduğu gibi eğlenceli hikâyeler kurgular. Verne'in Denizler Altında Yirmi Bin Fersah adlı eserinin bu baskıdaki orijinal hâlinin yanı sıra çocuklar için kısaltılmış olan bir versiyonu daha bulunur. Roman, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'ndan Berna Gönen'in çevirisiyle okurların beğenisine sunulur. İş Bankası Kültür Yayınları'nın Modern Klasikler Serisi'nden çıkan baskı, 532 sayfadan oluşur. İlk kez 1870 yılında baskısı gerçekleştirilen bu eser, okurla buluştuğu ilk günden bu zamana kadar birçok ülkede okuyucuların yoğun ilgisiyle karşılaşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dünya klasiklerinde ve çocuk edebiyatında önemli bir yeri bulunan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah adlı kitabı sevdiyseniz Jules Verne'in birbirinden heyecanlı hikâyeler anlattığı diğer kitaplarını da inceleyebilirsiniz. Buzullar Arasında Bir Kış, Doktor OX'un Deneyi, Wilhelm Storitz'in Sırrı veya kısa bir süre içerisinde dünya turunun olup olamayacağını anlattığı Seksen Günde Dünya Gezisi adlı eserler; yazarın kaleminden çıkar ve okuyuculardan büyük beğeni alır.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Jules Verne
Çevirmen:Berna Günen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.