idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (19)
  • Soru ve Cevap (0)

Denemediğim Yol Kalmadı! kitabı, aslında denemediğiniz ne kadar çok yol olduğunu gösteren eşsiz bir kitap. 1 ve 5 yaş arasında çocukların davranışlarını anlayabilmenizi sağlayan kitap, daha sonra onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini göstererek size rehber olur. Gelin; kulağa mucizevi gelen, aslında bazı şeylerin ne kadar da basit olduğunu gösteren Denemediğim Yol Kalmadı! kitabına göz atalım.

 

"Denemediğim Yol Kalmadı!" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir çocuğu yetiştirmek, onu anlayabilmek, size bağımlı olmamasını sağlamak ve kendi kararlarını veren bir birey hâline getirmek; 1-5 yaş arası çocuğu olan ebeveynlerin zorlandığı konulardan bazıları. Bazen öyle bir an gelir ki, çocuğunuzun öfke nöbetleri karşısında ne yapacağınızı bilemez ve kendinizi yetersiz hissedersiniz. Biliyorsunuz ki öfkeli olduğu anlarda ona bağırmak, onu sakinleştirmenin yollarından biri değil. Kitapları birçok dile çevrilen ve ebeveynler tarafından çok beğenilen psikolog Isabelle Filliozat'ın Denemediğim Yol Kalmadı! kitabı, çocuklarınızı anlayabilmek ve anladığınızı onlara gösterebilmek adına yazılmış nokta atışı kitaplardan biri. 1 yaşından sonra çocukların beyin gelişimi hızlanıyor ve çocuklar, dünyada bir tek ebeveynleri olmadığını anlıyor. Bu yeni dünyayı keşfetmek onlar için bazen zor, bazen sancılı olsa da çocuklar meraklarına yenik düşüyor. Her zaman neşeli bir öğrenme süreci olmayan bu dönem, kimi zaman öfke nöbetleri ve kendini anlatamamanın vermiş olduğu stres yüküyle geliyor. Onlara yardımcı olup streslerini azaltmak çetrefilli bir iş gibi görünse de aslında ne kadar basit olduğunu gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız. Gerekli durumlarda açıp o an yaşadığınız durumu hayatınıza uygulayabileceğiniz kitabı evinizde kolay ulaşılabilir bir yerde tutmanızı öneririz. Küçük bir çocuğunuz varsa ona ne zaman ihtiyaç duyacağınız belli olmaz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

İlk 5 yıl gelişim açısından muazzam bir sıçrama yaşayan çocuklar, beyinlerinin hızına yetişemezler. Düşündüklerini yansıtamayan çocuklar da yardıma ihtiyaç duyar ve öfke nöbetlerine girebilir. Bunlar, ebeveynlere anlamsız öfke patlamaları olarak gelse de derin bir nefes alıp başka bir yönlendirme yaptıklarında çocuk rahatlar ve aslında anlatmak istediklerini anlatabilir hâle gelir. Anlaşıldığını düşünen çocuğun kendine olan güveni tazelenir. Ebeveynlerin kısır döngüden çıkmasını sağlayan kitap, Anouk Dubois'in çizimleriyle daha eğlenceli bir kaynak olur. 2012 yılında Kuraldışı Yayınları imzasıyla çıkan kitapta yazarın yalın ve sade anlatımını Türkçeye çeviren isim, Ertuğrul Memed Koç.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Isabelle Filliozat'ın ebeveynlere yardımcı olan Duygularım-Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum Seti-3 Kitap Takım, Sabrımı Zorluyorsun! ve Artık Hiç Anlaşamıyoruz! kitaplarında da aynı sade ve yalın anlatımı bulabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Isabelle Filliozat
Çevirmen:Ertuğrul Memed Koç

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.