product image
Can Çocuk Yayınları
4.64 (11 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 55.25 TL = 55.25 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2013
Sayfa Sayısı

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (11)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocukluğundan, hayallerinden sıyrılıp gerçekler ile tanışan bir gencin maceralarına yakından bakmaya hazır mısınız? Brezilya edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan Jose Mauro De Vasconcelos, Delifişek adlı eserinde hayatın gerçekleri ile yüzleşen bir genci kurgunun merkezine yerleştiriyor. Yazar, realist betimlemeleri ve güçlü hikâyesi ile âdeta hayattan bir kesit sunuyor. Roman gerçekçi yönüyle herkesin kendinden bir şeyler bulmasına olanak sağlıyor. Delifişek her ne kadar bir gençlik romanı olsa da 7'den 70'e tüm okuyuculara hitap edebilecek nitelikte bir eser olarak dikkat çekiyor. Gelin, Vasconcelos'un usta kaleminden çıkan bu esere yakından bakalım.

 

"Delifişek" adlı kitabı neden okumalısınız?

Jose Mauro De Vasconcelos'un eşsiz kaleminden çıkan Delifişek, öykünün merkezine 20 yaşındaki bir genci yerleştiriyor. Haylaz bir karaktere sahip olan bu gencin hayatı; çocukluk anılarında büyük bir kaplayan, bugün ise ona aşkı tattıracak olan Sylvia'nın gelmesiyle ve bunun yanı sıra babasının ağır bir hastalığa yakalanmasıyla birlikte değişmeye başlıyor. Bir yandan özgürlüğünün peşinden giderken diğer taraftan hayatın gerçekleriyle tanışan bu delikanlı, zaman zaman babası ve aşkı arasında kalıyor. Okuyucu, Delifişek adlı bu keyifli yapıtın sayfalarını çevirdikçe kendinden bir parça buluyor. Gençliğinize, anılarınıza, hatta biraz asi olduğunuz yıllara dönmek; o duyguları tekrar hissetmek istediğinizde Jose Mauro De Vasconcelos'un Delifişek kitabını zevkle okuyabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Jose Mauro De Vasconcelos'un 88 sayfadan oluşan Delifişek eseri aynı zamanda bir üçlemenin son eseri olarak bilinir. Zeze'nin maceralarının anlatıldığı son kitap olan Delifişek'in öncülleri, yazarın dünya edebiyatında adını duyurmasını sağlayan Şeker Portakalı ve onun devamı niteliğindeki Güneşi Uyandıralım eserleri. Brezilyalı usta yazar Vasconcelos tarafından okuyucuya sunulan Delifişek adlı kitabın İspanya Krallığı tarafından Liyakat nişanına layık görülen İnci Kut tarafından çevrildiğini biliyor muydunuz? Edebiyatseverlerden tam not alan kitap, Can Çocuk Yayınları tarafından ilk olarak 2013 yılında okuyucu ile buluşur. Jose Mauro De Vasconcelos'un Delifişek eserinin resimlemesi ise Brezilya çizgi romanının en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen Jayme Cortez tarafından yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Jose Mauro De Vasconcelos tarafından kaleme alınan Delifişek kitabını beğendiyseniz üçlemenin ilk kitabı olma özelliği taşıyan ve Zeze'nin çocukluk maceralarının okuyucu ile buluştuğu Şeker Portakalı adlı eseri ya da serinin ikinci kitabı niteliğinde olan Güneşi Uyandıralım isimli yapıta göz atabilirsiniz. Aynı yazara ait Çıplak Sokak ve Yaban Muzu eserlerini de beğenebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Jose Mauro De Vasconcelos
Resimleyen:Jayme Cortez
Çevirmen:İnci Kut

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

55,25 TL