product image
Kronik Kitap
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 56.53 TL = 56.53 TL
09 Aralık Cumartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2021
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Varlığın anlamı, özgür irade kavramının neliği ya da hayatınızı daha iyi nasıl yaşayabileceğiniz hususundaki içsel sorularınıza ilişkin anlamlı yanıtlar bulmak ister misiniz? Öyleyse sizi Dakikalar İçinde Felsefe - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram adlı eserle tanıştıralım! Felsefe ve başvuru kitapları yazan Marcus Weeks tarafından kaleme alınan eserde; felsefe tarihine yön veren düşünürler ve fikirler anlaşılır bir dille ele alınır. Her yaş grubuna hitap eden bir popüler bilim kitabı olan eser, aynı zamanda felsefe alanında bir başvuru kitabı. Gelin, sizi felsefenin çetrefilli konularıyla yüzleştirecek baş ucu niteliğindeki bu eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Dakikalar İçinde Felsefe - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dakikalar İçinde Felsefe - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram isimli kitapta; felsefe tarihinin başlangıcından günümüze kadar evrenin ve toplumun işleyişine dair yapılan sorgulamaların izi sürülüyor. Eserde; dünya düşünce tarihine yön vermiş en önemli felsefi fikirlere ve düşünürlere yer veriliyor. Ele alınan her konu hakkında temel bilgiler verilirken o konuyla ilgili ana kavramlar açıklanıyor. Kitap, felsefi konulara uzak okurların da anlayabileceği şekilde sade bir dile sahip. Eserde, irdelenen konu ve kavramların anlaşılır olması ve kolay hatırlanabilmesi için çizimlerden de yararlanılıyor. Kitap; felsefe ve edebiyat, felsefenin geleceği, bilinç, feminist teori, hakikat ve mantık, ontoloji, Tanrı’nın varlığı, Marksizm, komünizm ve sosyalizm gibi bölümlerden oluşuyor. Felsefenin bilim ve dindeki rolüne de değinen eser; kolay anlaşılır dili sayesinde okurlarına felsefenin gündelik hayatla ilişkisini kurmaya yardımcı oluyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Dakikalar İçinde Felsefe - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram isimli kitabın, Dakikalar İçinde adlı popüler bilim kitabı serisine ait eserlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Orijinal dili İngilizce olan kitabın asıl adı, “Philosophy in Minutes: 200 Key Concepts Explained in an Instant”. Kitap; özgün dilinde ilk defa 2014 yılında Quercus yayınevi tarafından yayımlanır. Türkiye’de Kronik Kitap etiketiyle 2022 yılında okurlarıyla buluşan kitabın çevirmenliği M. Murtaza Özeren, kapak tasarımı Kutan Ural tarafından gerçekleştirilir. Toplam 416 sayfadan oluşan eser, felsefenin temel kavramlarını öğrenmek isteyenler için harika bir eser!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz, Dakikalar İçinde Felsefe - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram kitabını okuduktan sonra serinin bir diğer dikkat çekici kitabı olan Dakikalar İçinde Mitoloji Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi isimli eserle mitlerin gizemli dünyasına doğru heyecanlı bir yolculuğa çıkabilir ya da Dakikalar İçinde Din Dünyanın Köklü İnançlarına Dair 200 Temel Kavram adlı esere göz atarak dünyanın köklü inançlarına dair bilinmeyenleri keşfedebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

56,53 TL