product image
Kronik Kitap
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 56.53 TL = 56.53 TL
04 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2022
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Yaratılış hikâyelerinden ölümden sonraki yaşama, mucizelerden meditasyonlara uzanan sürükleyici bir yolculuğa hazır mısınız? Öyleyse sizi Dakikalar İçinde Din - Dünyanın Köklü İnançlarına Dair 200 Temel Kavram isimli eserle tanıştıralım! Felsefe alanında çalışmalar yapan Marcus Weeks tarafından kaleme alınan eser; her yaş grubuna hitap eden bir popüler bilim kitabı. Gelin, kolay anlaşılır üslubu ile okurlarına gizem ve merak unsurlarıyla dolu bir okuma serüveni vadeden kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Dakikalar İçinde Din - Dünyanın Köklü İnançlarına Dair 200 Temel Kavram" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dakikalar İçinde Din - Dünyanın Köklü İnançlarına Dair 200 Temel Kavram isimli kitap; Hinduizm, Budizm, Yahudilik, Hristiyanlık, Sihizm ve İslam gibi başlıca dünya dinleri ile Jainizm, Taoizm, Zerdüştlük, Mormonizm, Scientology, Bahailik, yeni paganlar ve yerli geleneksel dinler gibi dünyanın farklı kesimlerinde var olan inançları konu ediniyor. Her inanç; uygulamaları, gelenekleri, ayinleri, törenleri, kutsal metinleri, dinî eserleri, sanatı ve mimarisi açısından tanımlanıyor. Her dinin bir haritasını, zaman çizelgesini ve tarihini içeren eser böylece dünyanın dört bir yanındaki insanların ibadet etme biçimlerine ilişkin kapsamlı bir inceleme sunuyor. Akıcı anlatımıyla okurları ilgi çekici bir yolculuğa çıkaran kitap; inançların kökenleri, peygamberleri ve önemli metinleri hakkında bilgi verirken bu inançlar arasındaki ortak temalara ilişkin karşılaştırmalı bir okuma imkânı da sunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Dakikalar İçinde Din - Dünyanın Köklü İnançlarına Dair 200 Temel Kavram isimli kitabın, dünyanın çeşitli coğrafyalarında tercih edilen inanç ve dinî uygulamalar hakkında pek çok bilgiyi kapsar. Kitapta; bir sayfalık kısa ve anlaşılır metinler ile ele alınan konunun hızlıca anlaşılmasına yardımcı olacak görseller mevcut. Görseller; dünya tarihinden sahneler ve ünlü ressamların dini konu edinen ikonik resimlerinden tercih edilir böylece konuların hatırlanması kolay bir hâl alır. Orijinal dili İngilizce olan kitabın asıl adı, “Religion in Minutes: The World’s Great Faiths Explained in an Instant”. Kitap; İngilizce olarak ilk defa 2017 yılında Quercus yayınevi tarafından yayımlanır. Eserin Türkiye'deki okurlarla buluştuğu tarih ise 2022 yılı. Kronik Kitap etiketiyle raflarda yerini alan kitabın çevirmenliği M. Murtaza Özeren, kapak tasarımı ise Kutan Ural tarafından gerçekleştirilir. Toplam 416 sayfadan oluşan kitap; köklü inançların tarihi, dinî metinleri ve temel öğretileri hakkında bilgi edinmek isteyen kitap kurtları için ideal bir eser!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dakikalar İçinde Din - Dünyanın Köklü İnançlarına Dair 200 Temel Kavram kitabını okuduktan sonra dilerseniz serinin çarpıcı kitaplarından biri olan Dakikalar İçinde Büyük Fikirler - Dünyayı Değiştiren 200 Temel Anlayış isimli eserle dünya düşünce tarihinin kadim uğrak noktalarını keşfedebilir ya da Dakikalar İçinde Psikoloji - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram adlı esere göz atarak psikolojinin ilkelerini ve merak ettiğiniz temel psikoloji kavramlarını inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

56,53 TL