idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Turkuvaz Kitap Daha Adil Bir Dünya Mümkün - Recep Tayyip Erdoğan

Dünya'nın siyasi anlamda beşten büyük olduğunu savunanlardan mısınız? Sizce de tüm dünya ülkelerinin kaderi yalnızca beş devlet tarafından mı çizilmeye çalışılıyor? Bu sorular sizi de düşündürüyorsa Recep Tayyip Erdoğan'ın yazmış olduğu Daha Adil Bir Dünya Mümkün adlı kitaba bir şans verebilirsiniz. Gelin, esere yakından bakalım.

 

"Daha Adil Bir Dünya Mümkün" adlı kitabı neden okumalısınız?

Kitaba konu olan Birleşmiş Milletler Örgütü, 1945 yılında, İkinci Dünya Savaşı bitiminde kuruluyor ve üye ülkeler dünya barışını ve güvenliğini korumak konusunda anlaşıyor. Örgüt sayesinde uluslararası güvenlik, adalet, ekonomi, kalkınma, sosyal eşitlik gibi kavramların korunup yaşatılmaya çalışıldığı söyleniyor. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ise 15 ülkeden oluşuyor; bunların arasındaki beş ülke, daimî üye statüsünü koruyor ve yalnızca bu beş ülkenin kesin veto hakkı bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Birleşik Krallık ve Fransa; BM Güvenlik Konseyi'nin beş daimî ülkeleri olarak biliniyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Daha Adil Bir Dünya Mümkün adlı kitabında bu konuya ışık tutarak dikkatleri bu alana çekmek, tüm dünya insanlarının konu üzerinde düşünmelerini sağlamak istiyor. BM Güvenlik Konseyi'nin bu şekliyle yeterince adil olamayacağını, tüm dünya ülkelerini çatısı altında toplayan BM'de güvenlik konusunda yalnızca bu beş ülkeye ağırlık verilmesinin doğru olmadığını ifade ediyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk defa 2013 yılında söylediği "Dünya beşten büyüktür!" sözü aynı zamanda siyasi bir doktrin olarak da kabul ediliyor. Bu doktrin, Birleşmiş Milletler Örgütü'nün organizasyon yapısının yeniden düzenlenmesine ve gereken reformların yapılmasına, bu reformların öncelikle Güvenlik Konseyi yapısı üzerinde gerçekleştirilmesine dayanıyor. Recep Tayyip Erdoğan, Daha Adil Bir Dünya Mümkün adlı kitabında BM Güvenlik Konseyi reformları üzerinde dururken ülke olarak Türkiye'nin de bu yeniden yapılandırma döneminde üzerine düşen görevleri yapacağını, daha adil bir dünya için gereken çabayı göstereceğini belirtiyor. Eğer yerel ve küresel siyaset, dünya ülkelerinin güvenliği, Türkiye'nin dünyadaki konumu ve dış politikadaki süreçlerde yer alarak gündemi etkilemesi gibi konular ilgi alanınıza giriyorsa bu kitabı mutlaka kitap listenize eklemelisiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitabın teması olan "Dünya beşten büyüktür!" söyleminin Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi adlı ders kitabına girdiğini ve bir şarkıya da ilham olduğunu biliyor muydunuz? The World Is Bigger Than Five adlı İngilizce şarkı projesini Aziz Babuşçu hazırlar, Turgay Evren sözlerini yazar ve E'krem seslendirir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaleminden çıkan kitap, 2021 yılında Turkuvaz Kitap Yayınları tarafından 216 sayfa olarak basılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Siyasi kitaplardan hoşlanıyorsanız Uçurumun Kenarında Dış Politika ve Cumhurbaşkanları ve Dış Politika adlı kitapları da inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.