idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (5)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocuğun mutlu ve sağlıklı gelişimi için hayatın içindeki tüm olumsuzluklardan uzak büyütülmesi mi gerekir yoksa yaşayacağı her türlü zorlukla mücadele edebilecek bir kapasiteye sahip olması için deneyim kazanmasına izin verilmesi daha mı faydalı olur? Kitap, bu soruların yanıtını arayan anne babalara ve eğitimcilere yönelik bir rehber niteliği taşıyor. Alanda uzman olan Şirin Seçkin ve Alper Hasanoğlu tarafından hazırlanan Çocukta Rezilyans adlı eseri daha yakından tanıyalım.

 

"Çocukta Rezilyans" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocukta Rezilyans isimli kitapta ebeveynlerin çocuk yetiştirme sanatı konusunda bilgilendirilmeleri amaçlanıyor. Anne babalar kimi zaman sosyal çevredeki insanlardan veya fiziki çevre koşullarından zarar görmemesi adına çocuklara karşı yoğun şekilde korumacı bir tavır sergiliyor. Anne babaların, çocuklarını koruma güdüsü doğal bir refleks gibi algılansa da bu korumacı yönelim, çocukların sağlıklı birer yetişkin olarak gelişme sürecine ket vuruyor. Her zorluktan, sıkıntıdan yalıtılmış bir şekilde korumacı yetiştirilen çocuk; yaşamın farklı dönemlerinde karşısına çıkabilecek güçlüklerle karşılaştığında çok acemi olduğu için ne yapacağını kestiremiyor ve güçlü bir şekilde mücadele edip sorunların üstesinden gelemiyor. Çocuk, hayat karşısında kendi korunma iç güdüsünü besleyip geliştiremediği için istemsizce başkalarının onu korumasını bekliyor. Çocukta oluşan bu bedensel ve ruhsal güçsüzlük durumu, onu travmatik etkiler yaratacak durumlarda güçsüz kılıyor. Tüm bunları dikkate alarak anne ve babaların çocuğun rezilyans bakımından gelişimine ortam hazırlaması gerektiği; ona olan sevgi ve ilginin yine sürdürülmesine karşın çocuğun yaşadığı sorunları çözme çabasının desteklenmesi gerektiği vurgulanıyor. Yazarlara göre, çocuğu sırça köşkte yaşatarak ona iyilik yapılmıyor. Aksine çocuğun dayanıklılığı azalıyor, zorluklarla başa çıkma becerileri kısıtlanmış oluyor. Çocuğunuzu yetiştirirken size rehber olabilecek Çocukta Rezilyans adlı kitabı mutlaka okumalısınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitabın yazarları Dr. Şirin Seçkin ve Dr. Alper Hasanoğlu; her bilgi seviyesindeki anne babalar için yazdıkları bu eseri kolay anlaşılır ve sade bir dille hazırlar. Eserde, psikoloji terimlerinden bahsederken kavramsal analizler yapmadan günlük hayattan örneklerle açıklamalar yapılır. Çocukta Rezilyans, 2016 yılında Remzi Kitabevi tarafından yayımlanır. Çocuğun hem bedensel esnekliği hem ruhsal toparlanabilme yetisi üzerinde durduğu için kitabın kapağında hareketli çocuk görselleri kullanılır. Aile çocuk kitapları şemsiyesi altında sunulan eser aynı zamanda çocuk eğitimi alanında kendini geliştirmek isteyen öğretmen adaylarının da ilgisini çeker ve yeni baskıları yayımlanmaya devam edilir. Çocukta Rezilyans, yaşamsal deneyimleri güçlü bir esneklikle karşılayabilen çocuklar yetiştirilmesinde âdeta bir rehber!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bu kitabı beğendiyseniz Şirin Seçkin'in doğum öncesi ve sonrasında bebekle ilgili bilinmesi gerekenleri anlattığı 0-1-Başla! ve 0-2 Yaş Doğru Beslenme isimli çocuk gelişim kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Alper Hasanoğlu,Şirin Seçkin

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.