idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Dr. Jonice Webb'in öncüsü olduğu "çocuklukta duygusal ihmal" kavramı, çocukluk döneminde ebeveynlerinden duygusal ihtiyaçlarına yönelik yeterince cevap alamayan kişilerin karşı karşıya kaldığı durumu ifade ediyor. Milyonlarca insan, farkında dahi olmadan çocuklukta karşılaştığı duygusal ihmalin etkileriyle hayatını sürdürüyor. Peki, aile ve evlilik gibi birçok alanda etkisini hissettiren duygusal ihmalin etkileriyle baş etmenin bir yolu var mı? Bu etkilerin çocuklara aktarılmaması için neler yapılabilir? Çözüm önerileri sunan Çocuklukta İhmalin İzi: Çözümler isimli kitap, kendinizi anlama yolculuğunda size eşlik edecek bir yol arkadaşı. Gelin, eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"Çocuklukta İhmalin İzi: Çözümler" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk Hissi isimli kitabıyla birçok insanın hayatındaki eksik şeyi fark etmesini sağlayan Dr. Jonice Webb'in Çocuklukta İhmalin İzi: Çözümler adlı eseri, duygusal ihmalin etkileriyle güçlü bir şekilde mücadele edebilmenin yöntemlerini okurla buluşturuyor. Duygusal açıdan ihmal edilen çocukların yetişkinlik hayatlarını gözler önüne seren Çocuklukta İhmalin İzi: Çözümler isimli kitapta, vaka örneklerine de yer veriliyor. Eser, "çocuklukta duygusal ihmal görmüş bir insanın ebeveynlerine yaklaşımı nasıl olmalı?" ve "Çocuklukta duygusal ihmalin ilişkilerde ortaya çıkan etkileri nasıl yönetilmeli?" gibi soruların yanıtlarını da içeriyor. Dr. Jonice Webb, çocuklukta yaşanan duygusal ihmalin görünmez olduğunu ve bu ihmalle ilgili anıların hatırlanmasının zor olduğunu ifade ediyor. Aile içi iletişime ve ilişkilere başka bir açıdan bakmanızı sağlayacak bu kitabı merakla okuyacağınıza eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sola Unitas Yayınevi'nin sitesinde yer alan "Duygusal İhmal Anketi" ile çocukluğunuzda duygusal ihmal izleri olup olmadığına bakabileceğinizi biliyor muydunuz? Türkçe çevirisi Gülsün Arıkan'a ait olan "Çocuklukta İhmalin İzi: Çözümler" isimli kitap, 264 sayfadan oluşur. Orijinal adı "Running on Empty No More" olan eser, 2019 senesinde Sola Unitas Yayınevi aracılığıyla okurla buluşturulur. Buket Konur editörlüğünde Tuna Tokkuzun'a ait kapak resmi ile yayımlanan eserin kapak tasarımı, Sibel Deniz tarafından yapılır. Çocuklukta İhmalin İzi: Çözümler adlı kitapta "ÇDİ ve İlişkiniz", "ÇDİ'li Ebeveynleriniz" ve "Çocuklarınız" isimli üç kısımda incelenen on beş bölüm bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dr. Jonice Webb'in yazdığı Çocuklukta İhmalin İzi: Çözümler isimli kitabı okuduktan sonra dilerseniz duygusal ihmal konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk Hissi adlı kitabı ve eserleri on dört dile çevrilen psikiyatrist Dr. Lindsay Gibson'a ait Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Açtığı Yaraları İyileştirmek adlı kitapları inceleyebilirsiniz. 

 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.