idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (1)

Hep Kitap Çocuklarınıza Tutunun-Ebeveynler Neden Akranlardan Daha Önemli Olmalı? - Gordon Neufeld

Modern çağın en büyük ebeveynlik sorunlarından biri sizce ne olabilir? Çocuklarınıza Tutunun - Ebeveynler Neden Akranlardan Daha Önemli Olmalı? adlı kitabın yazarları Dr. Gabor Mate ve Dr. Gordon Neufeld; çocukların akran yönelimlerini konu alıyor. Çocukların; kimliklerini, değerlerini ve davranış şekillerini yönlendiren arkadaş yönelimlerinin ciddi bir sorun olduğunu vurguluyor. Sorunun aile bağları ile ilişkileri ele alınıyor. Gelin, ebeveyn-çocuk bağı konusunda size ufuk açıcı bilgiler sunan bu esere bir göz atalım.

 

"Çocuklarınıza Tutunun - Ebeveynler Neden Akranlardan Daha Önemli Olmalı?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dr. Neufeld ve Dr. Mate’in birlikte kaleme aldıkları Çocuklarınıza Tutunun - Ebeveynler Neden Akranlardan Daha Önemli Olmalı? adlı kitap, çocukların ebeveynleriyle olan bağlanma sürecini birçok farklı açıdan inceliyor. Aile ilişkilerinin yerine geçen arkadaşlık ilişkileri ve bunun bağlanmaya olan etkilerine dikkat çeken yazarlar, ebeveynleri çocuklarıyla olan bağlanmalarını öğrenmeye ve iyileştirmeye teşvik ediyor. Eserde modern kültürün; çocukların ebeveynleriyle güvenli bağlanma süreçlerine eskisi kadar destek vermediği öne sürülüyor. Kitap, çocuklarla yeniden bağ kurmak ve var olan bağları korumak; çocukların evde güvende hissetmelerini sağlayacak ortamı tahsis etmek gibi konularda ebeveynlere yol gösteriyor. Bunun yanı sıra kitap, cep telefonlarının ve bilgisayar oyunlarının hüküm sürdüğü dijital çağda sosyal medya ve teknolojinin ebeveynlerde yarattığı zorluklara ve çözüm yollarına da değiniyor. Çocuk gelişimine farklı bir pencereden bakarak ebeveynlere birçok konuda ışık tutan kitap, çocuk büyütme serüveninizde baş ucu kitaplarınızdan biri olacak.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yazarlardan Gabor Mate, çocuk gelişimi de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda çalışan deneyimli bir doktor. Gordon Neufeld ise bir gelişim psikoloğu. Toplamda 498 sayfadan oluşan Çocuklarınıza Tutunun - Ebeveynler Neden Akranlardan Daha Önemli Olmalı? adlı eser Hep Kitap imzası taşır ve Türkçe çevirmenliğini Can Evren Topaktaş yapar. Dr. Gabor Mate ve Dr. Gordon Neufeld’ın kaleme aldığı kitabın ilk basım yılı ise 2018. Eserin orijinal adı “Hold on to Your Kids - Why Parents Need to Matter More Then Peers?.” Eser; çocuk yetiştirme sürecinde ebeveynlere rehberlik etmek üzere, uzman kişiler tarafından kaleme alınarak okuyucunun beğenisine sunulur. Siz de kitabı okuyarak ebeveyn-çocuk iletişimi konusunda aklınıza takılan birçok sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dr. Gabor Mate ve Dr. Gordon Neufeld’in birlikte kaleme aldığı Çocuklarınıza Tutunun - Ebeveynler Neden Akranlardan Daha Önemli Olmalı? adlı eseri okuduktan sonra dilerseniz Dr. Gabor Mate’in yazdığı ve sevilen diğer kitaplarından olan Vücudunuz Hayır Diyorsa - Duygusal Stresin Bedelleri ve Dağınık Zihinler adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Gabor Mate,Gordon Neufeld
Çevirmen:Can Evren Topaktaş

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.