idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Ebeveyn ya da eğitmen olarak çocuklara karşı yaklaşımınızla ilgili rehberlik edecek bir kitap ister misiniz? Çocuklarda Sınırlar, çocukların hayatında olması ve olmaması gereken sınırlarla ilgili bilgi veriyor. Henry Cloud tarafından kaleme alınan eserde, ebeveynlerin çocuk yetiştirirken bir düzen oluşturmasına yardımcı olacak kıymetli öneriler bulunuyor. Bunun yanı sıra ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişkiyi güçlendirecek pedagojik bilgilere de yer veriliyor. Gelin, tüm çocuklar için ebeveynlerin nasıl daha rahat sınırlar çizebileceğini konu alan Çocuklarda Sınırlar adlı kitabı daha detaylı inceleyelim.

 

"Çocuklarda Sınırlar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocuklarda sınırlar adlı kitap, hem çocukların kendini güvende hissetmesi hem ebeveynlerin daha doğru davranması ve kontrol sağlaması için bir rehber olarak nitelendiriliyor. Kitap bunları sadece öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda nasıl uygulamaya konacağını da anlatıyor. Eser, çocuk ve ebeveyn arası güven kriterlerini oluşturuyor ve bunlara zarar gelmesini engelleyerek aile içi dinamikleri aktarıyor. Kitap, son derece sade bir dille kaleme alındığı için okuyucular tarafından rahatlıkla anlaşılıyor. Üstelik artık umutsuz gördüğünüz kontrol ve otokontrol durumlarını da düzeltebileceğinizi aktaran kitap, size bu konuda neler yapmanız gerektiğini anlatıyor. Çocuklara sınırları anlatırken bu sınırların neden konulduğunu ve sonuçlarında neler olabileceği de eserde net bir şekilde yer alıyor. Ebeveynlerin çocuk yetiştirmeye yönelik fikirlerini farklı bakış açılarıyla değerlendiren kitapta sıklıkla karşılaşılan olaylarla ilgili örnek yaklaşımlar ve söylemler de bulunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Çocuklarda Sınırlar adlı kitabın içerisinde ebeveynlikte sınırların on yasası yer alır. Orijinal adı "Boundaries with Kids: How Healthy Choices Grow Healthy Children" olan kitap, Dr. Henry Cloud tarafından yazılır ve eserde Henry Cloud ile birlikte ortağı olan Dr. John Townsend'in düşüncelerine yer verilir. Kitabın içindeki bilgiler her kültürde yetiştirilen çocuk ve ebeveyn için uyum sağlar. 2019 yılında Diyojen Yayıncılık tarafından basılan kitap Türkçeye Belgin Selen Haktanır tarafından çevrilir. Eser toplamda 304 sayfadan oluşur. Çocuklarınız için sınırları uygun hâle getirebilmek adına siz de bu kıymetli eserden faydalanabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çocuklarda Sınırlar adlı kitabı beğendiyseniz bu kitap gibi çocuğunuzla olan ilişkinizi güçlendirecek ve çocuk yetiştirmede size yardımcı olacak daha fazla kaynak için Anne Baba ve Çocuk ArasındaBütün Beyinli Çocuk, Keşke Anne Babam da Okusaydı Dediğiniz KitapÖdül Yok Ceza Yok! Bu Nasıl Disiplin? ve Çocuklarınıza Tutunun Ebeveynler Neden Akranlardan Daha Önemli Olmalı adlı kitapları tavsiye ediyoruz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.