idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Dizelerdeki derin anlatımları ve duyguları heyecanla okuyan şiir tutkunlarından mısınız? Dizelerinde aşkı, ayrılığı, hüznü ve mutluluğu bir arada hissedebileceğiniz önemli Türk şairlerinden biri olan Özdemir Asaf'ın Çiçek Senfonisi kitabı sizi bekliyor. Gün içerisinde sürekli yanınızda taşıyacağınız ve kısacık bir zaman ayırarak birkaç değerli şiir okuyabileceğiniz bir kitap... Çiçek Senfonisi, içerisinde Özdemir Asaf'ın kaleminden çıkan birçok şiiri bulabileceğiniz kitaplardan biri. Gelin, ruhunuza dokunacak ve size çeşitli duygular hissettirecek bu kitabın içerisinde neler olduğundan kısaca bahsedelim.

 

"Çiçek Senfonisi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çiçek Senfonisi, Özdemir Asaf'ın özgün kaleminden çıkan birçok şiiri okurlarına ve şiir sevenlere armağan ediyor. Eser, 488 sayfadan oluşuyor ve yedi kitabı içerisinde bulunduruyor. Artık aramızda olmayan kıymetli bir şairin dizelerini okuyarak hislerine yakından tanık olma ve ellerinizde tutma fırsatını yakalayabilirsiniz. İlk sayfasında sizi Yakın adlı şiir karşılıyor. Tüm çıkmayan lekelerin altında yatan sevgiliden bahsediyor. Kitaba adını veren Çiçek Senfonisi'yse insanların, duyguların ve yaşamın çeşitliliği ile çiçeklerin çeşitliliğini benzetiyor. Okuyucuyu; roman havasında, sanki bir hikâye anlatırmış gibi her sayfasında başka bir aşkı, insanı tanıyacağınız şiirlerle karşılaşıyor. Yaşadığı dönemin izlerini ve geçmişi yansıttığı gibi duyguların ölümsüzlüğü sayesinde bugünün hislerine de tercüman oluyor. Özdemir Asaf'ın eşsiz dizelerini edebî haz duygusuyla okuyabilir, duygu yüklü nadide satırlarını sevdiklerinize ithaf edebilir ya da yalnızlığı paylaşabilirsiniz...

 

Bunları biliyor muydunuz?

Şiir üstadı Özdemir Asaf'ın Çiçek Senfonisi kitabında yazarın hayattayken yayımladığı "Sen Sen Sen", "Bir Kapı Önünde", "Dünya Gözüme Kaçtı", "Yumuşaklıklar Değil", "Nasılsın", "Çiçekleri Yemeyin" ve "Yalnızlık Paylaşılmaz" adlı şiir kitaplarının derlendiğini biliyor musunuz? Asıl adı Halit Özdemir Arun olan şairin belirli aralıkla yayımlanan, okurlarının döneminde heyecanla beklediği ve büyük bir ilgiyle karşıladığı onlarca şiirine tek bir kitapla ulaşma fırsatı sizi bekliyor. Garip ve İkinci Yeni edebiyat akımının içerisinde yer alan Asaf; eserlerinde kapalı anlatımlara ve kelime oyunlarına sıklıkla yer verir. Şiirleri genellikle dergi ve gazetelerde yayımlanır ve zaman içerisinde derlenerek kitap hâline getirilir. Yapı Kredi Yayınları'ndan ilk kez 2008 yılında çıkan Çiçek Senfonisi; memleket, aşk, dostluk, doğa ve çoğunlukla ayrılık konularıyla sizi derinden etkileyecek.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Şiir denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Özdemir Asaf'ın Çiçek Senfonisi adlı kitabında derlenen eşsiz şiirlerini beğendiyseniz ve daha fazlasını okumak isterseniz, sizi bekleyen birçok şiiri ve kitabı da bulunuyor. Dokuza Kadar OnYalnızlık Paylaşılmaz ve Lavinia adlı kitaplarına göz atabilir, kitaplığınızda şairin şiirlerine daha çok yer verebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.