idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (5)
  • Soru ve Cevap (0)

Eserlerinde kullandığı uzun ve sonu gelmeyen cümleleriyle hafızalarda yer edinen ünlü Fransız yazar Marcel Proust’un evrenine dahil olmaya hazır mısınız? Eserlerinde kullandığı ağdalı dil, yoğun tasvirler ve bilinç akışı tekniği ile ön plana çıkan Marcel Proust; bugün hâlâ büyük ilgi görmeye devam ediyor. Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde isimli roman, yedi ciltlik "Kayıp Zamanın İzinde" serisinin ikinci kitabı. Gelin, bu romanda sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde" adlı kitabı neden okumalısınız?

Marcel Proust’a ait olan Swannlar’ın Tarafı adlı roman, Çiçek Açmış Bir Genç Kızın Gölgesinde ile kaldığı yerden devam ediyor. Eser, "Madame Swann’ın Çevresinde" ve "Memleket İsimleri: Memleket" olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Eserin ilk bölümünde; Madame Swann ve kızı arasındaki ilişki ile Swann ve Odette’in birbirlerine duyduğu şiddetli aşk anlatılıyor. İkinci bölümde ise çiçek açmış genç kızlarla dolu olan ve Mercel’in hayallerini süsleyen Balbec şehrinde gerçekleştirdiği tatil anlatılıyor. Bu tatilde Marcel hayatının aşkı olarak nitelendirdiği Albertine ile tanışıyor. Peki siz Marcel ile Albertine’in aşkına tanık olmaya hazır mısınız? Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde adlı eser ile serüven devam ediyor. Uzun soluklu bir hikâyeye sahip olan eser, daha çok yetişkin okurlara hitap ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde adlı eserin toplam yedi ciltten oluşan seriye ait olduğunu biliyor muydunuz? Ünlü Fransız yazar Marcel Proust tarafından 1913-1927 yılları arasında yazılan ve yedi ciltten oluşan seri, Kayıp Zamanın İzinde adıyla Türkçeye çevrilir. Orijinal adı À L'Ombre des Jeunes Filles en Fleurs olan Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde adlı eser, serinin ikinci kitabı olarak 1918 yılında Éditions Gallimard etiketiyle yayımlanır. Büyük bir ilgiyle karşılanan eser, 1919 yılında Goncourt Ödülü'nü kazanır ve bu sayede Marcel Proust adını daha geniş kitlelere duyurmayı başarır. Toplam 472 sayfadan oluşan eser ilk kez 1996 yılında Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflarda yerini alır. Eser, Roza Hakmen tarafından Türkçeye çevrilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer siz de Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde adlı romanı sevdiyseniz ve Marcel Proust'un evrenine dahil olmak istiyorsanız serinin üçüncü cildi olan Guermantes Tarafı adlı romanı okuyabilirsiniz. Aynı zamanda yazarın Kayıp Zamanın İzinde serisini yazma sürecini anlatan Kayıp Zamanın Etrafında ve ölümcül bir hastalığa yakalanan Vikont’un yaşamını anlatan Vikont’un Ölümü adlı esere de göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Marcel Proust
Çevirmen:Roza Hakmen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.