product image
Can Çocuk Yayınları
4.7 (27 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 74.75 TL = 74.75 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2005
Sayfa Sayısı

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (27)
  • Soru ve Cevap (0)

Hayat sürprizlerle doludur! Özellikle de elindekilerle mutlu olmayı bilen ve hayal kurmaktan asla vazgeçmeyen çocuklar için... Roald Dahl'ın yazdığı Charlie'nin Çikolata Fabrikası da böyle bir çocuğun hayatını konu alıyor. Küçük Charlie'nin sürprizlerle dolu hikâyesi, yıllardır dünyanın dört bir yanındaki çocukların hayallerine ilham kaynağı oluyor. Gelin, bu eğlenceli hikâyenin içeriğinden biraz bahsedelim.

 

"Charlie'nin Çikolata Fabrikası" adlı kitabı neden okumalısınız?

Roald Dahl'ın en sevilen eserlerinden biri olan Charlie'nin Çikolata Fabrikası, 208 sayfadan oluşan bir çocuk kitabı. 8 yaş ve üzeri okurlara hitap eden eser; sadece çocukların değil içindeki çocuğun sesine kulak veren yetişkinlerin de ilgiyle okuyabileceği eğlenceli bir hikâyeyi konu alıyor. Hikâyenin başkahramanı Charlie Bucket; anne ve babasının yanı sıra iki ninesi ve iki dedesiyle birlikte küçük bir evde yaşıyor. Oldukça yoksul ve kalabalık bir aileye sahip olan Charlie; çikolatayı çok seven, hayal kurmaktan asla vazgeçmeyen ve hayatındaki imkânlar ne kadar az olursa olsun daima mutlu olmayı başarabilen bir çocuk. Küçük Charlie'ye hikâye boyunca ailesinin yanı sıra Augustus Gloop, Mike Teavee, Veruca Salt ve Violet Beauregarde adlı çocuklar ile çikolata fabrikası sahibi Bay Willy Wonka ve gizemli fabrika işçileri Umpa Lumpalar eşlik ediyor. Her biri farklı özelliklere sahip olan beş çocuğun yaşadığı macera, büyük küçük tüm okurlara önemli mesajlar veriyor. Siz de bu eğlenceli hikâyeyi hem kendiniz okuyabilir hem çocuğunuza okutabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Roald Dahl'ın Charlie'nin Çikolata Fabrikası adlı eseri yazarken çocukluğunda şahit olduğu iki büyük çikolata fabrikası arasındaki rekabetten ilham aldığını biliyor muydunuz? Eser, ilk kez 1964 yılında Alfred A. Knopf tarafından ABD'de; daha sonra ise George Allen&Unwin tarafından İngiltere'de yayımlanır. 1989 yılında Celâl Üster tarafından Türkçeye çevrilir ve Can Çocuk Yayınları aracılığıyla Türkiye'deki okurlarla buluşturulur. Çağdaş Dünya Edebiyatı dizisinde yer alan eserin çizimlerini Quentin Blake yaparken kapak tasarımını ise Gözde Bitir Tufan üstlenir. Dünya çapında büyük üne kavuşan ve pek çok ödül alan eser, tiyatro ve sinemaya da uyarlanır. Bu eğlenceli hikâyeye bir de izleyici olarak şahitlik etmek isterseniz Mel Stuart yönetmenliğinde çekilen 1971 yılı ABD yapımı "Willy Wonka&the Chocolate Factory" (IMDb: 7.8) filmini veya Tim Burton yönetmenliğinde çekilen 2005 yılı ABD ve Birleşik Krallık ortak yapımı "Charlie and the Chocolate Factory" (IMDb: 6.7) filmini izleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Roald Dahl'ın yazdığı Charlie'nin Çikolata Fabrikası adlı çocuk kitabını beğendiyseniz hikâyenin devamı niteliğindeki Charlie'nin Büyük Cam Asansörüadlı eseri de okuyabilirsiniz. Ayrıca yazarın en popüler eserleri arasında yer alan Matilda, Cadılar, Dev Şeftali, George'un Harika İlacı ve Büyülü Parmak adlı çocuk kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Roald Dahl
Çevirmen:Celal Üster

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

74,75 TL