product image
Can Çocuk Yayınları
4.91 (11 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 71.5 TL = 71.5 TL
07 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2011
Sayfa Sayısı

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (11)
  • Soru ve Cevap (0)

Macera, mizah ve bilgilerle dolu farklı bir deneyimin yaşandığı sayfaları açmaya var mısınız? Roald Dahl’ın çocukluk anılarından esinlenerek kaleme aldığı Charlie’nin Çikolata Fabrikası romanının devam kitabı olan Charlie’nin Büyük Cam Asansörü romanı; yayımlandığı andan itibaren birçok dile çevrilen ve hâlâ büyük ilgi gören çocuk kitaplarından biri. Yazar, bu eserinde hayattaki bazı değerleri irdelerken farklı tarzıyla okuyucuya eğlenceli bir okuma deneyimi yaşatıyor. Yediden yetmişe herkesin bir solukta okuyacağı romanda sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Charlie’nin Büyük Cam Asansörü" adlı kitabı neden okumalısınız?

Aileyi, dayanışmayı, zamanın değerini ele alan ve bu kavramları olağanüstü bir macerayla anlatan roman; 168 sayfadan oluşuyor. Hayallerinin ötesinde bir çikolata fabrikasına sahip olan Charlie Bucket’ın yeni serüvenini anlatan yazar; okuyucuyu maceradan maceraya sürüklerken bir yandan da kendine has üslubu ile eğlendiriyor. Eser, zor durumda kalan insanlara yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Ayrıca insanın açgözlü bir şekilde hak ettiğinden fazlasını istemesinin olumsuz sonuçlar doğurabileceği üzerine mesajlar veriyor. Roald Dahl, Charlie’nin Çikolata Fabrikası isimli serinin ilk kitabındaki gibi aile birliği üzerinde de duruyor. Satır aralarını anekdotlarla süsleyen yazar; mizahi dili ve farklı bakış açısıyla çocuk romanlarına yeni bir soluk getiriyor. Merakla okuyacağınız bu eser, Charlie’yle birlikte yeni maceralara atılmanız için sizi bekliyor. Bu eşsiz eseri okurken zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Roald Dahl’ın; Charlie’nin Büyük Cam Asansörü adlı romanı sayesinde 1975’de The Surrey Scholl Book ve 1978’de The Nene ödüllerini kazandığını biliyor muydunuz? Peki Roald Dahl’ın ölümünden 18 yıl sonra, "Roald Dahl Komik Kitap Ödülleri" adı altında çeşitli yazarla ödüller verildiğini?.. Ya da Dahl'ın, oluşturduğu Oompa-Loompas karakterleri nedeniyle eleştirilere maruz kaldığını?.. Orijinal dili İngilizce olan roman "Charlie and the Great Glass Elevator" ismiyle 1972 yılında Alfred A. Knopf yayınevi tarafından yayımlanır. Eserin illüstrasyonu; hem karikatürist hem çocuk roman yazarı olan Quentin Blake'e ait. Birçok dile ünlü roman, Türkiye’de ilk defa Celal Üster’in çevirisiyle 1991 yılında Can Yayınları tarafından basılır. 1916-1990 yılları arasında yaşayan Roald Dahl’ın, Charlie’nin Büyük Cam Asansörü kitabıyla birlikte toplam 15 adet çocuk romanı ve büyüklere yönelik yazdığı romanları bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Charlie’nin Büyük Cam Asansörü’nü okumadan önce dilerseniz serinin bütünlüğü açısından Charlie’nin Çikolata Fabrikası adlı kitabını okuyabilir ya da çok sevilen Matilda adlı eserine göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Roald Dahl
Resimleyen:Quentin Blake
Çevirmen:Celal Üster

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

71,50 TL