idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Necati Akbaba’nın yazdığı ve Ebru Diril’in resimlendirdiği “Çevreci Bulut” Damla Yayınevi’nden çıktı. Kitapta ormanların önemini küçük bir çiftçinin başından geçenler ile çocuklara anlatmayı amaçlanmıştır. Çevreyi korumanın önemini ve insanların yaptıkları ile çevreye nasıl zarar verdiğini anlatıyor.

Baş kahramanımız Küçük Çiftçi ile köylüler aylardır yağmur yağmamasını anlamamışlardı. Köydeki herkes çok üzgündü çünkü ektikleri hiçbir bitki büyüyememişti. Küçük Çiftçi yağmur yağmamasının nedenini bulmaya karar vermiş ve köyün en bilgesine gitmiş. Bilge dede  bu soruya cevap verememiş. Küçük Çiftçi ve köylüleri sorunun cevabı bilebilecek olan ulu çınara yollamış. Ulu çınar sorunun yağmur bulutunun gelmemesi olduğunu açıklamış. Onu da rüzgar getiriyormuş. Ve uzun bir yolculuk başlamış oldu Küçük Çiftçi için. Yağmur bulutunu bulmak için dere tepe gitmiş. Yolda karşılaştığı herkese sormuş. Sonunda yağmur bulutunu bulmuş. Yağmur bulutu çok kızmış çünkü insanlar tarlalarını genişletmek için ağaçları kesmiş. Küçük Çiftçi hatlarını telafi etmeyi teklif etmiş. Hemen yola koyulmuş. Köylülere yaptıkları yanlışı anlatmış. Hep birlikte ağaç dikmişler ve başlamışlar yağmur bulutunu beklemeye. Veee  yağmur bulutu gelmiş bütün köyü sulamış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.