idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocuğunuzun dünya çapında ün sahibi başarılı yazar Tolstoy'un kaleminden öyküleri okumasını ister misiniz? Çekirdek-Tolstoy'dan Çocuklar İçin Öyküler kitabı, çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine yardımcı oluyor. Tolstoy'un kendine özgü üslubuyla şekillenen kitap, çocukların okuma becerilerini geliştiriyor. Çocuklar için farklı insani değerlerin işlendiği hikâyeler onların farklı bakış açıları kazanmalarına da yardımcı oluyor. Gelin, yetenekli yazar Tolstoy'un kaleminden dökülen hikâyeleri daha detaylı inceleyelim.

 

"Çekirdek-Tolstoy'dan Çocuklar İçin Öyküler" adlı kitap, çocuğunuzun gelişimine nasıl katkı sağlar?

Birbirinden farklı öykülerin usta bir kalem tarafından birleştirildiği Çekirdek-Tolstoy'dan Çocuklar İçin Öyküler, çocukların hayal gücüne olumlu anlamda katkı sunarken aynı zamanda farklı yaklaşımlar hakkında bilgi sahibi olmalarını da kolaylaştırıyor. Kitapta yer alan hikâyelerin bazıları eğlenceli bazıları da acıklı olarak okurlara sunuluyor ve temelde çocukların hayatı öğrenmelerini amaçlıyor. Bazı hikâyelerin fabl türünde yazılması çocukların boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendirmelerine imkân sunuyor. Çekirdek kitabında, çocukları anlayan ve onların hayat anlayışına göre geliştirilen öyküler bulunuyor. Kitap, çocukların gelişim sürecine katkıda bulunacak öyküler barındırıyor. Çocukların iyi ve kötü davranışları ayırt edebilmesine yardımcı olan bu hikâyeler aynı zamanda küçük yaştaki çocuklara hayvan sevgisi gibi temel insani konuları aktarıyor. Eser içindeki hikâyelerin birçoğu Tolstoy'un yaşadığı döneme de ayna tutuyor, böylelikle çocuklar tarihsel süreçler hakkında da bilgi sahibi olabiliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Aynı zamanda bir baba olan Tolstoy'un tam 13 tane çocuğu olduğunu biliyor muydunuz? Çocukları yakından tanıyan Tolstoy, yaşam serüveninde öğrenmeleri gereken dersleri onlara eserleri ile verir. Çekirdek-Tolstoy'dan Çocuklar İçin Öyküler, 2019 yılında Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanır. Lev Nikolayeviç Tolstoy'un yazdığı eser, toplamda 19 öykü içerir. Beyza Altay tarafından Türkçeye çevrilen kitapta her bir hikâye için hazırlanmış kara kalem çizimler yer alır. Toplamda 120 sayfadan oluşan kitapta her hikâye bir veya iki sayfadan meydana gelir. İlkokul ve ortaokul seviyesindeki çocuklar için uygun olan eserde birçok farklı hikâyenin kısaltılmış versiyonu mevcut. Kitabın boyutu ve yazılarının büyüklüğü, okumayı yeni öğrenen çocuklar için özel bir tasarıma sahip. Çocukların hayat içinde yorumlayabilecekleri ve çeşitli ana fikirler çıkarabilecekleri farklı öykülerden oluşan eser, onların gelişim süreçlerini desteklemek için kıymetli bir kaynak.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çekirdek-Tolstoy'dan Çocuklar için Öyküler adlı kitabı sevdiyseniz çocuklar için hazırlanan ve kısaltılmış versiyonlara uyarlanan Alice Harikalar Diyarında, Sefiller-Kısaltılmış Metin, Çocuklar İçin Nasreddin Hoca Fıkraları, Sophie'nin Başına Gelenler-Kısaltılmış Metin ve Bir Eşeğin Anıları-Kısaltılmış Metin adlı diğer eserleri de tavsiye ediyoruz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Lev Nikolayeviç Tolstoy
Çevirmen:Beyza Altay

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.