idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
Cebir; denklem çözme, aritmetik ve hesaplama gibi alanlarda kullanılan temsil biçimlerini keşfetmek için bir araç olarak görülmesinin yanı sıra daha karmaşık problemler için uygun temsiller keşfetmenin bir adımı olarak da kabul edilmektedir. Matematik yapmak için vazgeçilmez bir yere sahip olan cebirin, öğretimi de hiç kuşkusuz çok önemlidir. Cebir, okul öncesi eğitiminden liseye kadar öğretimin tüm kademelerinde problem çözme sürecinde kullanılan sembolleştirme ve kurallar sistemini oluşturmaktadır. Öğrencilerdeki temel cebirsel kavramların oluşmasıyla birlikte, cebirsel düşünme becerilerinin gelişimi ilköğretim çağında başlar ve cebir öğretimi süresince devam eder. Öğrencilere cebiri öğretirken öğrenme ortamlarının çeşitlendirilmesi ve anlamlı öğrenmeyi destekleyecek etkinliklere yer verilmesi bu dönemde kritik bir öneme sahiptir. Özellikle cebir öğretiminde kullanılacak çoklu temsiller, öğrencilerin cebirsel düşünme düzeylerinin gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Cebiri öğrenmenin yollarından birisi sayılar arasındaki ilişkilerin, temsiller ile oluşturulan modellerin, fonksiyon yapılarının ve matematiksel genellemelerin cebirsel düşünme süreci ile anlamlandırılmasıdır. Cebirsel düşünmeyi geliştirmeyi amaçlayan ilkokul ve ortaokul müfredatlarının da cebirsel düşünme yapılarını yeniden düzenleyerek fonksiyonel düşünmeyi de kapsayacak şekilde genişletilmesi gerekmektedir. Bu kitap içeriğinde, ilkokul ve ortaokul matematiğinde cebir öğretiminin kapsamının sunulması ve bu öğretimi zenginleştirici öğretim uygulamalarına yer verilmesi hedeflenmiştir. Bu sayede hem öğretmenlere hem de öğretmen adaylarına cebir öğretimi konusunda yol gösterici bir kaynak olacağı düşünülmektedir.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.