product image
Yapı Kredi Yayınları
4.63 (8 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 116.5 TL = 116.5 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
İlk Baskı Yılı2018
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (8)
  • Soru ve Cevap (0)

Yapı Kredi Yayınları Büyük Sorular Kitabım - Sandra Lebrun et Loic Audrain

Çocuklar; izledikleri, oynadıkları veya yedikleri her şeyi sorgulayıp meraklarını gidermek istiyorlar. Bu sebeple gün içinde ebeveynlerine onlarca soru soruyor, hatta bazen ısrarcı sorularıyla onları boğuyorlar. Ebeveynler ise çocukların sorduğu bazı soruları cevaplamakta zorlanabiliyor. Sandra Lebrun et Loic Audrain'in yazdığı Büyük Sorular Kitabım isimli eser, çocukların merak ettiği konular hakkındaki soruları ve bu soruların cevaplarını ele alıyor. Bu sayede kitap, çocuğunuzun düşünsel gelişimine katkıda bulunuyor. Gelin, bu eğlenceli kitabı kısaca inceleyelim.

 

"Büyük Sorular Kitabım" adlı kitabı neden okumalısınız?

0-3 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan Büyük Sorular Kitabım; "Oynuyorum", "Giyiyorum", "Yiyorum", "Duyuyorum", "Duyularım", "Gözlemliyorum" ve "Sayıyorum" gibi başlıklardan ve bu başlıklar etrafında şekillenen konulardan oluşuyor. Kitap, içerisinde bulunan 150'yi aşkın rengarenk görseller sayesinde miniklerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kitabın içeriğinde iki görsel arasındaki farkı bulma gibi belirtilen yaş aralığındaki çocukların çözebileceği bulmacalar; "Bu oyuncağın adı ne?", "Bu nesneden kaç adet var?", "Adamın üzerindeki ne?" gibi çocukları konuşmaya teşvik eden basit sorular bulunuyor. Bu sorular sayesinde çocuk, etrafındaki objelerin ne olduğunu ve ne amaçla kullanıldığını öğreniyor. Uzmanlara göre ebeveynlerin çocuklarına okudukları kitaplarda bulunan resimleri ve soruları, çocukların dil gelişimi için gerçek hayatla ilişkilendirmeleri ve çocuğun katılımını sağlamaları gerekiyor. Böylece kitap okuma esnasında kurulan etkileşimle çocukların hem dinleme hem ifade etme becerileri destekleniyor. Büyük Sorular Kitabım eserindeki günlük yaşamdan görseller ve sorular sayesinde bu öneri kolaylıkla yerine getirilebiliyor. Kitabın sert kapağı ve sayfaları, büyük boyutu, dikkat çekici ve sevimli resimleriyle çocuğunuz bu kitabı elinden düşüremeyecek!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Büyük Sorular Kitabım adlı eserin 2022'nin ilk yarısında en çok satan kitaplardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Ocak ayından temmuz ayının başına kadarki süreçte ünlü bir çevrim içi alışveriş platformunun en çok satan kitaplar listesinde Büyük Sorular Kitabım yer alır. Bu kitap, genellikle çocuğunun dil gelişimine destek olmak isteyen ebeveynler tarafından kullanılır ve ebeveynlerin birçoğu kitabı yararlı bulur. Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan kitabın resimlerini Tiago Americo, çevirisini ise Hazel Bilgen yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Sandra Lebrun et Loic Audrain'in kaleme aldığı Büyük Sorular Kitabım adlı eseri okuduktan sonra serinin devam kitabı olan Büyük Sorular Kitabım Hayvanlar'a bakabilir; Charlie Griffin'in Hep "Hayır!" Diyen Çocuk, Sara Şahinkanat'ın Üç Kedi Bir Dilek ve Gill Mclean'in Dedektif Zebra ve Kayıp Kurabiyelerin Gizemi adlı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

116,50 TL